PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Імпорт електроенергії з РФ збільшує ризик енергетичної кризи – експерт

Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко розповів про можливі негативні наслідки відновлення імпорту електроенергії з Російської Федерації.

Імпорт електроенергії з РФ збільшує ризик енергетичної кризи – експерт

Відновлення імпорту електроенергії з Росії призведе до проблем у вітчизняній енергетиці і може спровокувати кризу цієї зими. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

Експерт пояснив, що відкриття України для імпорту електроенергії призведе до значного зниження внутрішнього виробництва електроенергії, що позначиться на здатності енергокомпаній модернізувати свої активи.

– Це сильно вплине на здатність вітчизняних виробників реінвестувати і модернізувати активи, підготуватися до майбутньої інтеграції з європейським ринком електроенергії і переходити на поновлювані джерела енергії, – сказав Омельченко.

Він також зазначив, що імпортуючи струм з Росії, Україна потрапляє в залежність від Кремля, який в будь-який момент може припинити постачання електроенергії і спровокувати енергетичну кризу в Україні.

– Це рішення також значно збільшує ризик виникнення енергетичної кризи в Україні в осінньо-зимовий період 2019-2020 рр. Ми вже стикаємося з дуже реальною можливістю припинення імпорту газу через розірвання контракту між Нафтогазом України і Газпромом з 1 січня 2020 року поряд з нестачею вугілля.

До цих ризиків тепер можемо додати можливість припинення імпорту електроенергії з усіма очевидними негативними наслідками для економіки, що призведе до соціально-політичної напруженості, – сказав Омельченко.

Читайте: Чому Україна купує електроенергію в Росії і чим це загрожує

Експерт додав, що ініціатива депутатів припинити імпорт з РФ, але залишити його з Білорусі не вирішить проблему, оскільки Білорусь не має надлишку електроенергії, тому фактично через неї буде постачатися російський струм.

– Не існує практичного способу зупинити постачання російської електроенергії через Білорусь, характер відносин між двома країнами означає, що Україна все ще буде вразливою для довільного припинення постачання, – підкреслив Омельченко.

18 вересня Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії, в який глава енергетичного комітету парламенту Андрій Герус пролобіював правку – дозволити закуповувати українським споживачам імпортну електроенергію за двосторонніми договорами.

За словами Геруса, імпорт повинен був здійснюватися з Білорусі. Але з 1 жовтня почалося постачання електроенергії з Росії в режимі імпорту. За першу половину жовтня імпорт електроенергії з Росії виріс майже в два рази – з 2,4 млн кВт/год до 4,5 млн кВт/год на добу.

Раніше голова Всеукраїнської енергетичної асамблеї, колишній міністр палива та енергетики Іван Плачков висловив думку, що Росія захопить більшу частину нашого енергоринку через імпорт електроенергії і буде використовувати це для політичного тиску на українську владу.

Нагадаємо, експерт з питань енергетики Юрій Корольчук закликає уряд втрутитися у питання електропостачання Донецької і Луганської областей.

Джерело: LB.ua

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка