PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Медреформа у 2020 році – які зміни чекають українців

МОЗ планує, що у 2020 році 72 млрд грн на отримання медичної допомоги буде направлено через контракти з медзакладами.

Міністр охорони здоров’я України Зоряна Скалецька зазначила, що задачею уряду є створити правила гри з центру для того, щоб місцева влада, як власник закладів, максимально використовувала ресурси для вториннної допомоги.

За словами голови МОЗ,  у 2020 році планується перейти від практики фінансування за допомогою медичних субвенцій для регіонів на фінансування через договори.

Скалецька заявила, що у 2020 році пацієнти отримують чотири пріоритетних напрямки, які будуть профінансовані за підвищеним тарифом: інсульти, інфаркти, пологи та неонатальна допомога.

– Плюс шість видів діагностик повністю будуть профінансовані. Плюс стаціонарна, амбулаторна, хірургічна, паліативна допомога та мобільні стаціонарні бригади та чотири види реабілітаційних послуг будуть профінансовані, – зазначила Скалецька у студії Свободи слова на телеканалі ICTV.

За її словами, всі ці види допомоги розподілені на групи за видами, кожна з них буде контрактуватися із закладом.

Читайте: Доступність лікарів і приїзд швидкої за 10 хвилин – нові правила надання допомоги

Тобто українці самі зможуть обирати заклад, у якому хочуть отримати медичну допомогу.

– Не буде такого, що якщо людина з одного регіону, то вона не може отримати меддопомогу в іншому місті, – додала Зоряна Скалецька.

Направлення у заклад надаватиме сімейний лікар. Тобто, куди направить пацієнта лікар, то туди і прийдуть гроші за послуги, які виділяє держава.

Раніше Факти ICTV писали, що у 2020 році держава, крім пріоритетних послуг, профінансує паліативну, стаціонарну та лабораторну терапевтичну і хірургічну види допомоги.

Джерело: Свобода слова

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка