Довго шукали дуже сильного кандидата: Кулеба про Залужного на посаді посла в Британії

Валерій Залужний став найоптимальнішою кандидатурою на посаду посла України в Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі національного телемарафону Єдині новини пояснив, чому на посаду посла України в Лондоні затвердили саме Залужного та як він вплине на надання допомоги ЗСУ.
Освіта Валерія Залужного
– Насправді ми з Валерієм Федоровичем мали декілька розмов, з яких я абсолютно переконався, що лежить душа у нашого шановного генерала, колишнього головкома до дипломатичної роботи. Щобільше, навіть профільна освіта в нього теж є. Десь у 2020 році отримував диплом магістра за спеціальністю Міжнародні відносини.
Я думаю, що це дуже логічний крок. Як міністр, я безумовно зацікавлений у сильному послі в Лондоні. Президент зважив усі фактори та вирішив, що саме Валерій Залужний є оптимальною кандидатурою. Це однозначне підсилення для нашої системи, рішення, яке відповідає й інтересам МЗС, і Валерія Залужного, і головне України, – запевнив Кулеба.
Як призначення Залужного вплине на військову допомогу
За словами Кулеби, є два фактори, за якими затверджували кандидатуру по посаду посла у Великій Британії.
– Тут два моменти. Дійсно президент дуже довго шукав максимально сильного кандидата на посаду в Лондоні. Однією з ключових вимог було розуміння саме військового контексту, тому що Британія – це не просто наш особливий стратегічний партнер. Це один з лідерів у військовій справі, допомозі Україні.
Це країна, яка має бачення військової стратегії не лише щодо війни на суходолі, але й на морі, і взагалі щодо глобальних військових справ. Новий посол повинен був мати глибокий військовий бекграунд, – зазначив він.
Кулеба звернув увагу, що Лондон – це ще одна з найважливіших столиць світу, в якій присутні посольства країн Глобального Півдня.
– Туди не відправляють абикого. Лондон для будь-якої країни – це надзвичайно важливе місце призначення в спілкуванні з послами. Я переконаний, що Валерій Залужний буде однією з найбільш шановних фігур. Він принесе багато користі не лише з погляду двосторонніх відносин з Британією, а й для кулуарної дипломатії з країнами Азії, Африки, Латинської Америки, – заявив Кулеба.