Польща готова передати МіГ-29 в обмін на українські дрони — Туск
- Польща готова передати винищувачі МіГ-29 в обмін на українські дрони для побудови власної системи протидії безпілотникам.
- Дональд Туск зазначив, що сторони діятимуть гнучко, враховуючи нагальну потребу ЗСУ в ракетах до ППО замість літаків.
Польща готова передати Україні свої винищувачі четвертого покоління МіГ-29 в обмін на українські дрони.
Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск під час спільної пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським у Києві 5 лютого.
Туск про передавання МіГ-29 Україні
За словами Туска, водночас Польща враховуватиме пріоритети України, адже для ЗСУ зараз важливішими є ракети до систем протиповітряної оборони.
– Ці МіГи перебувають у стані готовності до передачі. Ми обоє з президентом Зеленським говорили про те, що діятимемо гнучко, залежно від потреб, – сказав Туск.
Як зазначив прем’єр-міністр Польщі, сторони можуть змінювати певні домовленості, адже хочуть діяти згідно з актуальними потребами.
За його словами, Україні дійсно необхідні різні засоби протиповітряної оборони, зокрема, певні типи боєприпасів та ракет. Він уточнив, що під час переговорів йшлося про взаємний обмін, до якого готова Україна.
– Йдеться про українські безпілотники, оскільки ми хочемо будувати в Польщі ефективну систему протидії дронам. Дронові спроможності та співпраця з Україною є для нас пріоритетом, – пояснив Туск.
Він додав, що президент Зеленський звернув увагу на те, що на сьогодні для України більш нагальними, ніж літаки МіГ-29, є інші термінові постачання, що стосуються захисту неба.
Туск зазначив, що повернеться до Польщі, де проведе розмову з міністром національної оборони та генералами, після чого повідомить президенту Зеленському, чи може країна передати інші типи техніки замість винищувачів МіГ.