Укр Рус
, редакторка стрічки

Які російські літаки можуть конкурувати з F-16 в Україні – пояснення авіаексперта

Данія передасть Україні F-16
Фото: Офіс президента

Винищувачі F-16, які вже є в Україні, здатні виконувати широкий спектр бойових завдань – від захисту неба України до ударів по тимчасово окупованих районах або території Російської Федерації.

Про це заявив заступник генерального директора компанії з виробництва засобів радіоелектронної боротьби, експерт з авіації Анатолій Храпчинський в ефірі національного телемарафону Єдині новини.

F-16 в Україні

– Є широкий спектр виконання завдань – від захисту повітряного простору до ударів по ворожих територіях, по тимчасово окупованій території України. Насправді номенклатура озброєння, яке передається додатково з цими літаками, дасть нам змогу потужно працювати. Але треба зрозуміти, що для виконання низки завдань, якщо ми говоримо про удари по ТОТ України та РФ, потрібно залучати інші роди військ, – пояснив експерт.

За його словами, Це буде комплексний підхід із застосуванням ракет ATACMS, HIMARS та іншого знаряддя.

Зараз дивляться

– Тих ще самих українських розвідувальних БпЛА, які допоможуть наводитися, наприклад, авіаційним керованим бомбам, які запускали з МіГ-29. Загалом завдань дуже багато, і можливостей також. Можливості у цих літаків дуже хороші, вони суттєво допоможуть українським Повітряним силам, – вважає Анатолій Храпчинський.

Він звернув увагу, що винищувачі F-16 здатні на достатньо безпечній відстані збивати російські літаки.

– Достатньо безпечна відстань з урахуванням тих ракет AIM-120, які були нам передані. Це 185+ км, – сказав авіаексперт.

Проте російські війська можуть спробувати протиставити багатоцільовий винищувач Су-57, хоча цих літаків дуже мало на озброєнні РФ, пояснив Анатолій Храпчинський.

– Я думаю, що міг би спробувати щось протиставити – це Су-57. Але росіяни теж дуже бояться їх використовувати близько до території України. У них дуже мало Су-57, там близько 6-10 літаків. І вони вже два або навіть чотири втратили, зокрема кілька літаків – завдяки Силам оборони України, – наголосив він.

У День Повітряних сил ЗСУ президент Володимир Зеленський офіційно підтвердив, що винищувачі F-16 вже перебувають в Україні.

Читайте також
Винищувач F-16 – характеристики, озброєння та ціна
F-16 винищувач – характеристики, озброєння та ціна

Війна в Україні, Винищувач F-16, Винищувачі для України, Повітряні сили України
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка