Приголомшливий маневр і приниження для армії РФ: що писали медіа про наступ на Курщині
![Приголомшливий маневр і приниження для армії РФ: що писали медіа про наступ на Курщині танк зсу](https://cdn.fakty.com.ua/wp-content/uploads/2024/07/08/450201982_825959369717143_788605161840132521_n-632x356.jpg)
Зранку у вівторок, 6 серпня, українські війська розпочали несподіване просування крізь територію РФ, тим самим прорвавши нібито укріплений російсько-український кордон.
Такі дії української армії на проміжку фронту, який був не таким гарячим, як на Сході України, спантеличив російські війська, змусивши їх частково відступати, а частково – здаватись у полон ЗСУ.
Хоч офіційний Київ офіційно не оголошував про свою причетність до наземної операції в Курській області РФ, але особливих сумнівів у західних партнерів України щодо прямої залученості ЗСУ до боїв на Курщині не виникає.
Факти ICTV переглянули світові медіа для того, щоб зібрати реакцію публіцистів, експертів і представників преси на прорив російського кордону.
Прорив у Курській області є приниженням для армії РФ – The Telegraph
Оглядач The Telegraph Самуель Рамані відзначає, що для армії РФ прорив кордону на Курщині став приниженням, а українські військові за дні наступу взяли під контроль більше земель, ніж під час літньої наступальної операції у 2023 році.
– Українські війська швидко окупували 350 кв. км території Росії та взяли десятки росіян у полон. Менш ніж за 48 годин Україна захопила більше території, аніж за весь злощасний контрнаступ літа 2023 року, – пише видання.
Журналіст The Telegraph вважає, що наступ ЗСУ у Курській області має три ключові мети:
- відволікання сили РФ від наступу на Донеччині;
- розбрат всередині Росії;
- просування угоди щодо обміну територіями під час переговорів.
Також Самуель Рамані вказує, що Кремль не виніс уроків із “блискавичного захоплення Ростова” найманцями з ПВК Вагнера в межах збройного заколоту в червні 2023 року.
– Окрім передбачуваних погроз знищення України та застосування тактичної ядерної зброї, Росія не відреагувала суттєво на наступ на Курськ. Оскільки літаки F-16 також прибувають на передову, у Путіна є багато причин для занепокоєння, – пише він.
Невдачі РФ спонукають Кремль бити по цивільних об’єктах – CNN
На думку оглядачів американського телеканалу CNN, українське просування на території Курської області йде все глибше, що завдає “значної шкоди” військам РФ.
Як зазначає видання, ситуація на Курщині спонукала Кремль спочатку оголосити надзвичайний стан федерального масштабу, а потім, через свої невдачі та приниження на полі бою, розширити терор проти українських цивільних об’єктів.
– Хоча Москві не потрібен був привід для нанесення ударів по цивільних районах України, таких ударів зазвичай завдавали після невдач або принижень на полі бою, – зазначає видання.
Офіційні особи США та України сподіваються, пише CNN, що прорив російського кордону відверне війська РФ від наступу на Донбасі та деморалізує частину окупаційних сил. Водночас офіційні особи в США не вважають, що Україна має на меті довгострокову окупацію територій РФ.
Приголомшливий маневр ЗСУ – AP
Associated Press називає прорив кордону у Курській області Росії “раптовим нападом української армії” та “приголомшливим маневром, який застав кремлівські сили зненацька”.
– Стратегічна мета найбільшого транскордонного вторгнення України за майже 900 днів війни залишається незрозумілою, але вона протидіє невпинним зусиллям Росії в останні місяці пробити українську оборону в окремих точках уздовж лінії фронту на Сході України, – свідчить видання.
Є сумніви, що РФ зупинить наступ на Курщині – Yle
Фінське видання Yle для оцінки ситуації у Курській області розпитало OSINT-фахівця Еміля Кастехельмі. За словами аналітика, наразі немає остаточної впевненості у тому, що армія РФ зможе стримати просування військ України на Курщині.
Проте рішення щодо відведення великої кількості військ із Донецької області, де у Кремля є успіхи, аналітик вважає малоймовірним.
Припинення страху ескалації – PAP
Польська агенція преси (PAP) розпитала генерала Польщі у відставці та колишнього командувача силами спеціального призначення Романа Полька щодо просування українських військ у Курській області. На його думку, успіхи ЗСУ на цьому напрямку можуть допомогти партнерами України припинити боятися ескалації з боку Кремля.
– Добре, що Україна вживає дій, які дивують росіян. Захід повинен уже зараз зняти всі обмеження і менше декларувати, а більше постачати Україні бойових засобів, – каже він.
Spiegel: Мета операції на Курщині – сильна позиція на перемовинах
Оглядачі німецького видання Der Spiegel, слідом за британцем із Telegraph, також вважають, що однією з цілей Києва в межах наступу у Курській області є посилення переговорних позицій за можливим столом переговорів у майбутньому.
На думку видання, для цього українським військам доведеться не просто увійти на Курщину, а й утримати ті території. Водночас залишається незрозумілим, коли можуть відбутися та чи взагалі відбудуться переговори, а тому й невідомо, як довго доведеться тримати Курський напрямок.
Також у Der Spiegel вказують на значно успішніше планування просування в Курській області, ніж під час наступу влітку 2023 року.
Ріст ескалації – Global Times
На противагу західним медіа, які вказують на слабку реакцію очільника Кремля на прорив кордону в Курській області, китайське видання Global Times, посилаючись на експертів, відзначає зростання ескалації.
За оцінкою низки опитаних газетою експертів, наступ України в Курській області може погіршити ситуацію на полі бою і “поставити хрест на вистражданих надіях щодо мирних переговорів”.
– Вибір часу для цієї атаки був зроблений, здебільшого, з урахуванням можливості, що з’явилася в результаті зміни російського військового керівництва і ротації передових російських військ, – сказав в інтерв’ю Global Times Цуй Хенг, науковець із Шанхайського національного інституту міжнародних обмінів і судового співробітництва при ШОС.
Водночас професор Китайського університету закордонних справ Лі Хайдун у коментарі газеті заявив, що через проведення операції Україною США нібито “викрили свою лицемірну дволикість, заявляючи, що “стримують” використання американської зброї”. На думку китайських експертів, Вашингтон “потурає” Києву фінансовою та військовою підтримкою, що “певною мірою” уможливило атаки на російські об’єкти з боку України.
![Білий дім не бачить проблем із застосуванням Україною зброї США на тлі наземної операції в Курській області Джон Кірбі](https://cdn.fakty.com.ua/wp-content/uploads/2023/10/28/dzhon-kirbi-200x113.jpg)