Україна хоче отримати від США ракети Tomahawk із дальністю до 2,5 тис. км – NYT

Протягом кількох тижнів президент України Володимир Зеленський намагався переконати західних лідерів підтримати його План перемоги, який, як він стверджує, покладе край війні з Росією наступного року.
Серед запитів української сторони виявилося й отримання американських ракет Tomahawk, які мають дальність до 2,5 тис. км.
Про це пише New York Times.
Ракета Томагавк (Tomahawk) для України
Як пише NYT із посиланням на План, частина з якого раніше не була публічно оприлюднена, Зеленський запропонував “пакет неядерного стримування”, у межах якого Україна отримає американські ракети Tomahawk (Томагавк). Та, за словами високопосадовця, це “є абсолютно нездійсненною вимогою”.
Дальність дії ракети Томагавк становить 1,5 тис. миль (трохи більше 2,4 тис. км), що більш ніж у сім разів перевищує дальність дії ракетних систем ATACMS, які Україна отримала цього року.
За словами високопоставлених американських чиновників, раніше США відправили лише обмежену кількість ATACMS Україні.
Видання вказує на те, що поки що жодна країна-партнер не погодилася надати Україні дозвіл на використання далекобійних ракет для ударів по військових об’єктах вглиб Росії.
За оцінкою видання, Україна також не змогла “переконливо пояснити” США, як вона використовуватиме зброю дальнього радіусу дії, сказали американські чиновники.
Список цілей у Росії значно перевищував кількість ракет, які могли б поставити Сполучені Штати або будь-який інший союзник, не наражаючи на ризик запаси, призначені для розв’язання потенційних проблем на Близькому Сході та в Азії, додали вони.

Кроки США щодо допомоги Україні
Чотири американські високопосадовці нещодавно розповіли New York Times, що Зеленський “був приголомшений” тим, що президент США Джо Байден не дав йому дозволу використовувати американські ракети дальнього радіусу дії для завдання ударів вглиб Росії під час їхньої зустрічі у Вашингтоні у вересні.
У минулому Байден зазвичай йшов на поступки після того, як спочатку відмовляв Україні в проханнях про надання зброї, такої як танки Abrams, винищувачі F-16 і системи ATACMS.
В Офісі президента України виданню підтвердили, що Зеленський був незадоволений. Так, Дмитро Литвин, радник Зеленського, сказав, що Україна неодноразово пояснювала, навіщо їй потрібні ракети дальнього радіусу дії.
– Усі деталі, список цілей і аргументи — в американців. На жаль, досі немає політичного рішення про те, що робити далі, – сказав він.
Утім, аналітики, з якими поговорили NYT, вказують, що вибори в США, які відбудуться лише за кілька днів, багато в чому визначать майбутнє війни.
Раніше колишній президент США Дональд Трамп, кандидат на виборах від республіканців, і його кандидат у віцепрезиденти Джей Ді Венс ясно дали зрозуміти, що скептично ставляться до продовження американської підтримки України.
Паралельно з цим віцепрезидентка США Камала Гарріс, кандидатка від демократів, заявила, що продовжить надавати підтримку Україні з боку Байдена, але багато експертів вважають, що вона може змінити підхід до допомоги, яку Сполучені Штати готові надати.
Українці, пише видання, можливо, сподіваються, що після виборів Байден зробить щось, що для України перед тим, як піти з посади. Одним із можливих варіантів може бути схвалення на використання ракет дальнього радіусу дії. Іншим варіантом, наприклад, може бути прискорення процесу вступу до НАТО.