
Заступника міського голови – секретаря Київської міської ради Володимира Бондаренка звільнили з посади.
Про це стало відомо під час засідання Київської міської ради 9 квітня.
Звільнення Володимира Бондаренко
З першого разу депутати не підтримали дострокове припинення повноважень Бондаренка, втім врешті-решт голосування вдалося провести.
Спочатку в межах таємного голосування з 96 присутніх депутатів міськради, а також мера Києва Віталія Кличко, було лише 34 голоси (менш ніж 50%) на підтримку рішення про звільнення Бондаренка. Тоді 23 проголосували проти, а ще 38 депутатів утрималися. Рішення не ухвалили.
Згодом Віталій Кличко заявив, що Бондаренко все ж таки має піти з посади і написав відповідну заяву про звільнення.
– Депутати таємним голосуванням (за регламентом) не підтримали відставку секретаря. Разом з тим, я вважаю, що він має піти з посади. Про що Бондаренко і написав заяву. До цього я відсторонив його від підготовки та ведення засідань. І роблю це сам – як міський голова, – написав Кличко.
Як повідомив міський голова столиці, відповідне рішення пов’язане із справою про земельну корупцію в Києві.
– Ми повинні визнавати і виправляти помилки. Сім чиновників звільнено через “земельну справу”. Очищення міської влади триватиме. І, хоч у Володимира Бондаренка статус свідка в цій справі, історія, м’яко кажучи, неприємна… І як би не намагалися деякі сили розбалансувати систему управління в місті, Київрада має зробити висновки і працювати, – заявив Кличко.
У результаті Київміськрада підтримала заяву Бондаренка про звільнення з посади та взяла її до відома 81 голосом із 83 під час того ж засідання у вівторок.
Земельна справа
Раніше Національне антикорупційне бюро (НАБУ) оголосило в розшук ексдепутата Київради Дениса Комарницького, якого підозрюють в оборудках із землею Києва.
Коментуючи справу НАБУ, мер столиці заявив, що з КМДА звільнять чиновників, які причетні до справи про заволодіння столичною землею.
Згодом видання Bihus.Info додало деталі розслідування, в яких посилається на плівки з офісу Комарницького, які були зібрані НАБУ в рамках розслідування земельної справи у Києві.
На плівках фігурували деякі інші посадові осіб, зокрема й Володимир Бондаренко.
Голова Київської міської військової адміністрації (КМВА) Тимур Ткаченко виступив із вимогою негайного звільнення всіх фігурантів розслідування, а пізніше привітав відповідне рішення Кличка.
Історія зі звільненням Бондаренка актуалізувалась 14 березня, коли той написав заяву про відсторонення від обов’язків у зв’язку з розслідуванням НАБУ, хоч сам він в земельній справі фігурує як як свідок.
– Щоб не було жодних спекуляцій, звернувся до київського міського голови Віталія Кличка з тим, щоб відсторонити мене від функціональних обов’язків, пов’язаних із підготовкою та проведенням пленарних засідань Київської міської ради на час проведення досудового розслідування в резонансній справі, – написав він.
Фото: Київміськрада