Скільки коштує бюджету України кожен день війни: Шмигаль назвав цифру

Економічні втрати України через розв’язану РФ повномасштабну війну щодня зростають і становлять близько 2 млрд грн на день.
Про це розповів в одному з інтерв’ю прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. За його словами, лише втрати поруйнованої ворогом інфраструктури оцінюються у $119 млрд за місяць.
Водночас остаточні розрахунки втрат уряд зможе зробити вже після завершення війни.
– У країні бойові дії, втрати щодня змінюються, остаточні розрахунки будуть після. Зараз, якщо говорити про розрахунки Мінфіну по втратах бюджету, то втрати України становлять близько 2 млрд грн на день. Якщо говорити про втрати інфраструктури, то за місяць війни вони попередньо склали $119 млрд. Тобто $4,25 млрд щодня, – зазначив Шмигаль.
Він додав, що якщо врахувати ще й військові втрати, збільшення військових і соціальних видатків, програми підтримки громадян та бізнесу, втрати підприємств та економіки, то загальна сума становитиме $565 млрд.
Шмигаль пояснив, що в тих областях України, де зараз відбуваються активні бойові дії, знаходяться понад 30% підприємств, що створювали понад 50% ВВП.
– Під час військових дій ми втрачаємо від 35% до 50% ВВП. Це і є удар по економіці. Попри це, у нас достатньо резервів. Березень ми пройшли доволі спокійно, попри військові дії. Всі виплати на підтримку армії, соціальних платежів були зроблені. Квітень буде більш складним, ніж березень, – заявив очільник уряду.
За словами Шмигаля, українська влада планує компенсувати величезні втрати України під час війни з трьох джерел:
• заморожені кошти РФ, їхня конфіскація та репарація;
• конфіскація арештованого російського майна;
• кошти західних партнерів.
Як зазначив Шмигаль, уже сьогодні Київ веде переговори про створення фонду відновлення України. А для того, щоб українська економіка функціонувала під час війни, західні партнери вже надали понад $3 млрд.
Нещодавно Денис Шмигаль розповідав, що втрати України внаслідок розв’язаної РФ повномасштабної війни вже перевищують $1 трлн. Ця сума охоплює як уже завдані українській інфраструктурі та економіці руйнування, так і втрати від зменшення ВВП у перспективі.