Укр Рус

Сафарі-парк у Криму: леви-вбивці та сім’я жирафів

Перших відвідувачів прийняв унікальний сафарі-парк в Криму.

Сафарі-парк зовсім не схожий на звичні українцям зоопарки. Тут є вольєри, та хижаки живуть наче на волі. Левам відвели величезну степову зону, й умови для них максимально наближені до природних.    

Побачити тварин зблизька змогли перші відвідувачі — три з половиною тисячі екскурсоводів і туроператорів.

Зараз дивляться

«Чудові відчуття, парк дивовижний, левів багато, усі поруч – ніколи не була поруч з левами настільки близько, як сьогодні», – каже туроператор Анастасія Коваленко.

Особливі враження від сафарі-парку в найменших відвідувачів, яких взяли із собою перші гості. Твердять – дикій тварині потрібно більше свободи.

«Тут багато інших левів, йому не нудно, є чим харчуватися. Він відчуває себе, як вдома», – говорить відвідувач Віктор Попов.

У Європі такого сафарі немає — у подібних парках на волі гуляють лише олені чи антилопи, а не хижаки. А тут за ними можна спостерігати зі спеціальних мостів, почуваючись у безпеці. Частина мешканців “Тайгану” живе окремо від інших – агресивні гривасті не вживаються з рештою родичів. У сафарі оселилися два леви, яких прозвали брати-вбивці, бо вони разом нападають на молодих самців. А цього тигролева – списали з цирку за злий характер.

«Багато левів залишаться на експозиціях. Вагітні самиці, або цінні тварини, або ось такі агресивні тварини, яких ми не хотіли б випускати в сафарі», – говорить засновник сафарі-парку Олег Зубков.

У парку “Тайган” – 54 леви. Незабаром народяться малята. Крім білих рідкісних левів, є й такі, що довго страждали від жорстоких господарів. Їх урятували й передали до парку правоохоронці – розповідає власник парку Олег Зубков. Гривастим тут добре. Вони пережили сувору зиму – цьогоріч було до мінус тридцяти градусів. Співробітники парку жартують: це вже українські, а не африканські хижаки. У них навіть теплий підшерсток виріс. Ветеринари, які тут працюють, десятиріччями вивчали особливості гривастих.

Сафарі-парк — це ще й масштабна інфраструктура з дитячими розвагами та готелем, яка допоможе переконати туристів відпочивати не лише на південному узбережжі Криму.

«Думаю, що тут будуть користуватися попитом такі тури, як саме ночівля в сафарі. Коли це ось світанок, і захід сонця, і ці звуки тварин, які знаходяться на волі, будуть розноситися – це дуже цікаво», – розповідає директор турагенції Лариса Михайлова.

Дорослий квиток у сафарі-парк 100 гривень. Вхідний дитячий – дешевший. Першим відвідувачам обіцяють сюрпризи.

Організатори сподіваються, що Білогорському парку нададуть статус об’єкта природно-заповідного фонду України. Це рішення залежить від кримських обранців. Та вже й нині місце проживання левів називають новою візитівкою півострова.//Алексіна Дорогань, «ФАКТИ», ICTV

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка