, Відеоредактор

Взуття з гумових жуйок! Оригінальна обробка сміття у Британії

100 тисяч тонн – вага американського авіаносця. Саме стільки жувальних гумок виробляють у світі щороку. Та посмакувавши, люди часто кидають їх під ноги. І це один із найпоширеніших видів сміття. Британська дизайнерка Анна Буллс спробувала використати жуйки для переробки. Після тривалих досліджень разом з колегами-науковцями з’ясувала, це можливо.

Основний інгредієнт – синтетичний каучук, щось подібне до пластику. Зазвичай з такого виготовляють велосипедні шини. Звісно,  в гумці – усе їстівне, та після жування – матеріал придатний для подальшого використання.

Спочатку виготовили з жуйок та іншого переробленого сміття невеличкі контейнери. Півтисячі яскраво-рожевих коробок з написом про збір старих жуйок встановили по всій Британії. Переважно в парках, університетах та на вокзалах. За кілька місяців, учасники, які долучилися до кампанії помітили зміни.

Дивіться: Голосове управління та розпізнавання зебри – робот-поводир для незрячих

Та це ще й економить гроші. На відшкрябування липкого матеріалу від тротуарів владі Британії доводилося виділяти понад 80 мільйонів доларів. Тепер завдяки сміттєвим контейнерам для жувальних гумок – можна витрачати менше.

У лондонському аеропорту підрахували – лише за місяць заощадили на прибиранні – понад тисячу євро. Жуйки збирають з контейнерів і далі розвозять по фабриках. А там разом з іншим непотребом перетворюють у пастоподібну речовину. З неї виготовляють – пластикові чашки, гумові чоботи і вже розробляють колекцію модних туфель.

Компанії-виробники жувальних гумок підтримали проект з переробки. Виділили гроші й надають матеріал з власних фабрик. Пояснили, це дійсно оригінальний спосіб поступово привчити людей ефективно використовувати навіть сміття.

Нагадаємо, Роскомнадзор частково заблокував пошукову систему Google в Росії.

Британія
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка