Без бар’єрів: як в Україні працюють автошколи для людей з інвалідністю
Автошколи доступні для всіх – програма з підтримки й соціалізації людей з інвалідністю та адаптації військових запрацювала в Україні.
Без бар’єрів – це проєкт, започаткований першою леді Оленою Зеленською. Його почали впроваджувати у п’яти містах. Це не звичайні автомобільні курси, а комплексна соціальна послуга держави, яка допоможе людям з інвалідністю скласти тести та отримати посвідчення водія.
Усі автошколи відкриті на базі вишів Міністерства внутрішніх справ. Кам’янець-Подільська школа за пів року свого існування уже випустила майже сотню учнів – троє людей з інвалідністю вже отримали права.
Важливу тему попереджувальних знаків на дорогах викладач Олег Сазонов пояснює за допомогою сурдоперекладу. У класі автошколи перебувають учні, які не чують.
Філія Харківського університету внутрішніх справ, що після початку великої війни виїхала до Кам’янця-Подільського, стала п’ятою в Україні, де започаткували автошколу для людей з інвалідністю.
Микола Шарпацький завдяки цим курсам здійснив свою давню мрію сісти за кермо. 23-річний студент коледжу не чує з дитинства, але любить мандри, дорогу та техніку.
– За кермом почуваю себе нормально, інструктор допомагає, – сказав Микола Шарпацький, учень автомобільних курсів.
За 11 тижнів, з яких 4 теорія та 7 практика, майбутні водії мають вивчити усі правила дорожнього руху. Та найважливіше, чого навчають на спеціалізованих курсах – що на дорозі усі рівні. І саме для цього започаткували проєкт Без бар’єрів.
– Курси створені за ініціативи першої леді Олени Зеленської. На сьогодні є 5 автошкіл. Ми розуміємо, що агресія Росії проти України продовжується, людей з інвалідністю більшає, – сказав Олександр Марунчак, керівник автомобільних курсів Харківського університету внутрішніх справ.
Слухачами безбар’єрної школи можуть стати усі охочі. Потрібно надати копії паспорта, ідентифікаційного коду та медичну довідку про те, що людина не має протипоказань для керування авто категорії В.