, Відеоредактор

День щастя для дитини. Як запобігти булінгу – поради психолога

Булінг як явище, нині масово обговорюють в Україні. Навіть законопроект вже пройшов перше читання і разом з експертами доповнюється і готується до прийняття в цілому. Обіцяють проголосувати до кінця цього року і дати визначення факту булінгу і яка має бути відповідальність кожного з учасників ситуації.

Цькування дітей від вчителя, однолітків і навіть побиття у школі – такі явища дедалі частіше з’являються у стрічках новин. Тож боротися з такими явищами почали і народні депутати. В першому читанні проект закону пройшов обговорення і тепер до процесу доопрацювання долучилася громадськість. Хочуть дати ретельне визначення термінів і ситуацій, які підпадають під булінг.

У законі прагнуть чітко прописати відповідальність усіх, хто буде причетний до факту булінгу. Крім дітей, це також викладачі чи керівництво школи і звичайно батьки. Планують вийти і за межі звичайної школи.

Читайте: Травма на все життя і самогубство: чим небезпечний булінг у школах

Експерти радять батькам більше спілкуватися з дітьми. Якщо проігноруєте змалку – отримаєте проблеми вже в підлітковому віці. Схильні до булінгу діти, які ростуть без любові і відвертих розмов у сім’ї переносять цей досвід у школу. І в залежності від свого характеру стають або агресорами, або жертвою булінгу. Втім насправді постраждалі – обоє.

Знайти щирий рівень довіри між батьками і дітьми іноді не просто. Психологи рекомендують одну із вправ, яку називають – день щастя для дитини.  Це коли один з батьків спілкується з дитиною віч-на-віч протягом дня. Наодинці краще зрозуміти дитину. Це потрібно, бо дедалі частіше діти не довіряють батькам.

До слова, булінг в школі: що це таке і як з ним боротися.

Булінг
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка