ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Фінські дитсадочки: чому і як навчають дітей

Родина й діти – пріоритети соціальної політики Фінляндії. Тут добре розуміють, діти – це майбутнє,тому  їхньому вихованню, навчанню та дозвіллю приділяють  багато уваги. Фінська освіта  починається з дитсадка, тут вони переважно державні. Віддавати дітей в садок починають в середньому з рочку-двох.

Кожна родина має право на садочок. Навіть якщо батьки не працюють, вони отримують місце у садочку, садочки платні. Однак оплата для всіх різна. Сума залежить від статків родини, кількості дітей у сім’ї і часу проведеного дитиною в садку.

Садочків вистачає всім, прив’язки до місця проживання немає. У Фінляндії дозволено не ходити в садок, однак рік перед школою обов’язковий, підготовку мають пройти всі. Під час цього року, 4 години в день – безкоштовні. Якщо дитина залишається більше, треба платити. Найдовший час перебування 10 годин.

Дошкільнят в ігровій формі вчать читати й рахувати. На занятті малюки вивчають годинник, розкладають цифри, а потім лягають на підлогу і показують час, який оголошує вчитель.

Особливість  фінських садків, безперервна активність, діти постійно рухаються. Всі без взуття, дехто навіть босий. Для фізичної активності є всі умови. Навіть справжня стіна для скелелазіння. Окремий час на відпочинок, втім спати нікого не примушують.

Дивіться: Медицина у Греції: ціни, зарплати лікарів і як лікують незастрахованих

Фіни виховують самостійність змалку, група збирається на вулицю. Всі діти одягаються самі, кожен у своєму темпі. Нікого не підганяють. Вони натягують комбінезони від дощу та вітру, беруть гумові рукавички й чобітки.

Заняття і дозвілля надворі у будь-яку погоду та пору року, відмінна риса фінських освітніх закладів.

Фінські садочки не обмежують дитячу свободу, вихователь ніколи не підвищить голос на дитину. Маленьких фінів вчать самостійності та спілкування в колективі. Дітей змалку привчають думати про довкілля.

Поєднання цікавого навчання та фізичної активності, типовий фінський садочок. Фіни з дитинства виховують вільних особистостей і вчать толерантно ставитися один до одного. І схоже це в них дуже добре  виходить.

До слова, у Франції пройшла виставка для нудистів. До Токійського палацу-музею сучасного мистецтва запросили 200 гостей.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка