, випускова редакторка

Концерт просто неба: у Харкові прозвучала легендарна 300-річна скрипка Страдіварі

У Харкові прозвучала легендарна червона скрипка Страдіварі: в центрі міста просто неба дали концерт американська скрипалька Елізабет Піткерн разом із молодіжним симфонічним оркестром.

Про цей 300-річний інструмент ходять легенди. Майже 200 років вважалося, що скрипка зникла безвісти, а нині її оцінюють як найдорожчу з усіх, які будь-коли виготовив великий майстер Антоніо Страдіварі.

Сама Елізабет Піткерн говорить про скрипку як про живу істоту. В інструмента навіть є ім’я – Фелікс.

Торік скрипка відзначила 300-річний ювілей, а її біографія настільки вражаюча, що стала основою для оскароносного фільму Червона скрипка.

Антоніо Страдіварі створив цей інструмент у 1720 році. Пізніше його власником був видатний скрипаль Йозеф Йоахім, після чого майже двісті років скрипку ніхто не бачив.

Лише в тридцяті роки минулого століття інструмент Страдіварі з’явився в Берліні – в родині нащадків видатного композитора Фелікса Мендельсона.

Нині за інструмент готові віддати 15 млн доларів. Та, попри захмарну вартість, Елізабет Піткерн не побоялася привезти до України не копію, а справжній інструмент.

Страдіварі створив скрипку з боснійського клена. Сучасні майстри досі гадають: чи саме в цьому матеріалі полягає секрет унікального звучання інструмента, або ж в особливому лаку, яким Страдіварі його покрив. Існує навіть легенда, що колір фарби червоний, оскільки майстер додав туди кров.

Легендарну скрипку Елізабет Піткерн отримала в подарунок від дідуся на 16-річчя. Він придбав інструмент на аукціоні в Лондоні. І хоча юна скрипалька на той час вже 13 років як грала на скрипці, унікальний інструмент вона берегла до того часу, доки її гра не стане гідною його.

Нині Піткерн знають у всьому світі. Вона грає у кращих концертних залах світу, на кшталт Карнегі-холу.

Елізабет Піткерн – часта гостя і в Україні. Вже двічі вона побувала в Харкові з благодійними концертами. Її мета – аби унікальне звучання скрипки Страдіварі почули в кожному куточку світу. Скрипалька також хоче допомагати юним музикантам сягнути музичних вершин.

– Місія ще й у тому, щоб знаходити талановитих студентів, не лише в Україні, а й в інших країнах, де я подорожую. Ми пишаємося, коли можемо знайти для себе талановитих студентів для безкоштовного навчання в Сполучених Штатах у моєму літньому таборі. Це дуже важливо для мого життя, – наголосила Піткерн.

Тим часом враженнями від концерту просто неба в Харкові поділилися слухачі. Вони зазначають, що нічого подібного в житті раніше не чули.

Дивіться також
На Прикарпатті майстер робить скрипки за технологією Страдіварі
На Прикарпатті майстер робить скрипки за технологією Страдіварі

Концерт, Скрипка, Харків
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка