Юлія Захарченко, редакторка стрічки
Коваленко оцінив, чи зможуть російські ДРГ прорвати кордони з Півночі України
Росія може активізувати диверсійно-розвідувальні групи та заходити вглиб території України на 500 м, щоб реалізувати дії терористичного характеру. Так країна-агресор стримує Україну, щоб не перекинути ресурс з північного напрямку на фронт у східних областях.
Про це заявив військово-політичний оглядач групи Інформаційний спротив Олександр Коваленко ведучій національного телемарафону Яні Брензей, коментуючи слова очільника ГУР Міністерства оборони України Кирила Буданова про завершення наступу РФ навесні 2024 року.
Навіщо Росії потрібні ДРГ
– Це така ж мета як і раніше – сковування ресурсу. Так само як на кордоні з Білоруссю, кордоні з Росією. Вони намагаються демонструвати готовність до рішучих дій у напрямку України. Цей елемент сковування впливає на зону бойових дій.
Ми змушені по трьох секторах, зокрема, на північному кордоні з Білоруссю, північно-східному з Росією, південно-західному з невизнаним Придністров’ям тримати ресурс, який необхідний для запобігання таких загроз, або вторгнення з боку кожного з цих секторів. Наприклад, обстріли Росії по Сумській і Чернігівській областях провокують нас тримати цей ресурс постійно в бойовій готовності. Вони нас стримують, щоб ми не відправляли цей ресурс на інші напрямки, – зазначив Коваленко.
Чи буде новий прорив кордону
Військово-політичний оглядач групи Інформаційний спротив пояснив, чи можуть росіяни піти на нову масштабну спробу прориву кордону України через Чернігівську, Сумську або Харківську області.
– У них на сьогодні не спостерігається такого прориву. Вони можуть здійснювати диверсійно-розвідувальні дії терористичного характеру, тобто заходити вглиб території України, наприклад, на 500 м та створювати відповідні умови для реалізації терористичних намірів.
Обстріл цивільного населення, встановлення мінованих пасток для прикордонних патрулів та інше. До речі, обстріл прикордонних патрулів. Але якщо говорити про масштабний прорив оборони в Сумській, Чернігівській або Харківській областях з боку Росії, то на сьогодні в них такого ресурсу там не зосереджується, – наголосив експерт.