, Журналіст Факти ICTV

Ми мусимо помститися: молоді юристи готуються карати РФ в спецтрибуналі після війни

Ще за студентською партою вони шукають конкретні шляхи, як притягнути до відповідальності росіян за їхні воєнні злочини і, зрештою, як Україні отримати репарації. Йдеться про студентів-юристів, які взяли участь у конкурсі з міжнародного права.

Змагання молодих науковців організовує Президентський фонд Леоніда Кучми Україна спільно з Інститутом міжнародних відносин Київського університету імені Тараса Шевченка. Цьогорічна тема конкурсу продиктована війною – міжнародний трибунал для росіян.

Довести факти російських воєнних злочинів та покарати винуватців – це масштабний виклик, який чекає на Україну після перемоги. Цей процес триватиме не рік і не десятиліття, тож нам знадобиться не одне покоління юристів-міжнародників, котрі виборюватимуть справедливість на міжнародному трибуналі.

– Наші науковці, наші представники державної влади закладають фундамент щодо створення спецтрибуналу, але надалі представляти Україну зможуть тільки юристи-міжнародники. Тому ми хочемо заохотити, долучати активну молодь до цього, щоб все ж таки після перемоги України вони відстоювали її інтереси і всі злочинці були покарані, – зазначила докторка юридичних наук, професорка кафедри Порівняльного європейського права Інституту міжнародних відносин КНУ імені Шевченка Ольга Шпакович.

Майже два місяці члени журі оцінювали роботи конкурсантів. Їх надійшло понад 30 зі всієї України та з-за кордону. Знаково, що серед учасників є молодь, яка покинула свої домівки через окупацію та бойові дії. І ці хлопці та дівчата не з чуток знають, що таке воєнний злочин.

За весь час великої війни зафіксовано майже 115 тис. воєнних злочинів Росії в Україні, звітує Офіс генпрокурора. Теракти, окупація, обстріли, цілеспрямований геноцид українців – це далеко не все, що  ще належить доводити українським юристам на міжнародному трибуналі, щоб врешті домогтися покарання рашистів.

– Це процес дуже довгий. І вистачить роботи не тільки на наявних юристів, які сьогодні у цьому задіяні. Треба, щоб молоде покоління почало вже в цій сфері працювати, щоб коли отримають диплом, вони були готовими фахівцями, які будуть продовжувати цю працю, – зазначив доктор політичних наук, директор Інституту міжнародних відносин КНУ імені Шевченка Валерій Копійка.

Підтримка майбутніх юристів-міжнародників – нині один із пріоритетів Президентського фонду Леоніда Кучми Україна. Уже 20 років  фонд підтримує стипендіями молодь, яка освоює важливі технічні спеціальності, а саме: авіаційні, ракетно-космічні та військові. Та вже третій рік у цьому переліку і студенти-правники. Переможці конкурсу отримують відзнаки та грошові заохочення.

– Росія знищувала Україну упродовж двох років цілими кварталами, цілими містами стирала з обличчя землі. Ця справа геноциду українського народу триває. Ми мусимо помститися. Помста – це робота. Ми хочемо допомогти молодим українським дипломатам, фахівцям з міжнародного права підготуватися до цієї роботи, бути корисними українському суспільству, Українській державі, українській армії, – говорить прессекретарка Президентського фонду Україна Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

Війна в Україні, Фонд Леоніда Кучми Україна
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Ad
Помилка в тексті
Помилка