ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Ми вам покажемо кузькіну мать! Чим запам’ятався Микита Хрущов

Саме Микита Хрущов у березні 1954 передав Крим Україні – адже після поїздки на півострів був нажаханий станом тамтешнього життя, і був впевнений, що українцям вдасться Крим підняти.

Гостроязикий, дотепний і суперечливий. Микита Хрущов  розпочинав свою кар’єру звичайним шахтарем. Але став справжньою легендою, бо першим насмілився розвінчати культ особи Сталіна і лібералізувати радянський режим. А ще не раз ставав героєм кумедних історій, бо слів не добирав за будь-якою трибуною.

Загалом він був тим радянським керівником, якого побоювалися через непередбачуваність, але став досить популярним на Заході. Бо був нетипово для партійного бомонду був привітним, усміхався і багато жартував. Навіть тоді,  коли світ був за крок до ядерної війни.

Читайте: Кравчук розповів, як Хрущов “дарував” Крим

Мільйонам простих людей Микита Сергійович запам’ятається  маленькими квартирами,  які нині називають хрущовками.  Після комуналок власне житло, хай і геть крихітне, було втіленням мрій. А ще саме Хрущова вважають фанатом кукурудзи. Після поїздки у США він  наказав засіяти цією культурою весь Радянський Союз.

Та за зовнішньою привітністю ховався справжній хижак, здатний знищити будь-якого ворога.  За часів Сталіна саме Хрущов  депортував українців з Польщі та поляків з України,  а також політичні репресії та русифікація. Його також вважають одним із організаторів голодомору 46-47 рр. Але згодом сам же вірний сталінець  і повстав проти  свого вождя.

64-го внаслідок внутрішнього заколоту в Політбюро ЦК КПРС, Хрущова позбавили всіх посад і усунули від керівництва держави.

До слова, якби не п’яний Хрущов: чому Крим залежить від України.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка