Статті

Недоторкана історія недоторканності: як депутати 10 років скасовують свій імунітет

У літку 2017-го перший 10-річний ювілей виповнюється найпопулярнішій обіцянці українських політиків з якою вони регулярно ходять на вибори: скасування необмеженої депутатської недоторканності.

Тоді 2007-го, перед дочасними парламентськими виборами, про неї спершу заговорив Президент Віктор Ющенко, а потім і прем’єр-міністр Віктор Янукович.

А Наша Україна – Народна Самооборона взяла цей лозунг на знамена, почала збір підписів і навіть провела акцію Доторкнись до депутата. Та після перегонів цю тему забули на 2 роки і знову згадали у 2009-му вже під час президентської виборчої кампанії.

У жовтні 2009-го навіть була спроба голосування, однак для скасування імунітету не вистачило 20-ти голосів: не голосували регіонали і комуністи.

За позбавлення необмеженої недоторканості тоді виступали і кандидати в президенти Арсеній Яценюк і Юлія Тимошенко. Та після перемоги Януковича у 2010-му тема скасування імунітету слуг народу знову зникла: особливо після арештів і вироків Юлії Тимошенко та Юрію Луценко.

Читайте: САП хоче зняти недоторканність з іще одного нардепа

Тоді опозиціонери вважали мандат єдиним захистом від переслідувань. Про відмову від недоторканості знову не лише заговорили, але й спробували проголосувати у 2015-му.

Щоправда, депутатський імунітет чомусь прив’язали до суддівського і підтримали лише у першому читанні.

До слова, нардепи підтримали взяття під варту та арешт Добкіна.

Депутатська недоторканність
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка