, Відеоредактор

Обережно, змії на Закарпатті! Види та як захиститись

На Закарпатті змії є, сироватки проти їхньої отрути немає. Жодної дози. Позаторік держава для Закарпаття купила лише одну ампулу сироватки, торік 8. Але їх усі використали.

Сироватка діє миттєво, якщо її немає, медики рятують потерпілих у реанімації як можуть – таке лікування може розтягнутися і на місяць. Через відсутність протиотрути, закарпатські медики вигадали свою технологію.

Щороку отруйні гадюки кусають 20 закарпатців, за цю весну постраждало вже 4 людини. У МОЗі обіцяють протягом року протиотруту закупити. На специфічні сироватки виділено 40 мільйонів гривень. Останні 4 роки їх взагалі не  купували, тому що виробники не були перереєстровані. Однак коли саме вакцини надійдуть у регіони, невідомо.

На Закарпатті є 5 видів змій. 4 з них – неотруйні. Це вужі, водяний та звичайний, мідянка та полоз.  Найнебезпечніша й отруйна – гадюка.

Читайте: Почалася спека: у Києві зафіксовано спалах ботулізму

Якщо в першу годину постраждалому не надати лікарської допомоги, він може померти, кажуть медики. І радять: дорогою до лікарні вище рани треба накласти тугу пов’язку, а на рану щось холодне. Відрізнити гадюку від неотруйних змій просто, кажуть науковці.

Вона товста, веретеноподібне товсте тіло, дуже характерно відрізняється голова.

Першими гадюки не нападають, переконує еколог. Вкусити можуть, тільки обороняючись. Врятують від отруйного укусу змії гумові чоботи та штани, заправлені в них. А ще, йдіть до лісу з палицею. Щоб порухати нею перед собою траву. Якщо там є плазун, дайте йому спокійно відповзти.

Нагадаємо, що житела села на Рівненщині проти стихійного звалища.

Закарпаття, Змії
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка