ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Очі військовослужбовців: як використовують дрони на передовій

Засікти, звідки ворог відкрив вогонь та дати адекватну відповідь – такою нині є позиційна війна на Донбасі. Піхота свою роботу виконує вправно, а її ефективність зросла в рази завдяки вмілому застосуванню безпілотних літальних апаратів.

За останні кілька років у бійців накопичилось чимало відео, на яких добре видно знищенні ворожі позиції, звідки бойовики відкривали вогонь.

Військовослужбовець Віра на війну спершу приїхала волонтером, а кілька місяців тому уклала повноцінний контракт зі збройними силами. Нині, завдяки своєю дрону, є фактично очима піхоти. Під час останнього польоту бойовики ледь не збили її пташку, але Вірі поталанило – із пробитою лопатю безпілотник успішно повернувся.

Читайте: Повернення територій та вгамування ворога: здобутки ООС за рік

Якщо на початку війни здебільшого китайські дрони до збройних сил постачали волонтери, то нині вже налагоджене виробництво вітчизняних потужних безпілотних авіакомплексів, які вже використовують армійці. Найголовніше – це розвідка на нулі, збір інформації про передові позиції ворога, розташування його вогневих точок та техніки.

Рівень аеророзвідки у збройних сил зріс. Окрім технічної складової також постійно відбувається навчання особового складу.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, як минув День перемоги на передовій.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка