Піонтковський розповів, що у закритій частині “кремлівського списку” США
Найперше, до списку увійшли наближені до Путіна важковаговики російської політики, зокрема Дмитро Пєсков, Сергій Лавров і Дмитро Медведєв.
А також олігархи із статками понад $1 млрд, зокрема Олег Дерипаска і Роман Абрамович. Проти частини із цих людей уже були запроваджені американські санкції, для новачків це ж означатиме, що відтепер вони під пильною увагою, і проти них можуть запровадити потужні обмеження у разі необхідності.
Щодо можливості санкцій, у Держдепі заявили, що наразі запроваджувати не будуть, адже тих, що є – достатньо. І це викликало досить бурхливу реакцію.
Але, міністр фінансів Стів Мнучін заявив, що Конгрес і Адміністрація наразі вивчають закриту частину доповіді, недоступну публіці, де зібрано величезний обсяг фінансової інформації про 241 людину із оточення Путіна. І впродовж 2-3 місяців його міністерство ухвалить рішення про запровадження санкцій там, де потрібно.
Читайте: “Кремлівська доповідь”: чи відповість Путін ескалацією на Донбасі
Політолог та російський опозиціонер Андрій Піонтковський, який був в експертній групі, яка давала поради щодо укладання цього списку каже: головна цінність доповіді якраз у цій закритій частині. Там міститься, зокрема, інформація про активи корумпованого оточення Путіна у США. І цю інформацію можна і варто хоч завтра використати проти них, навіть не чекаючи оголошення санкцій.
До слова, Міністерство фінансів США підготує нові санкції відносно Росії.