Провчали смертю – як радянська машина знищувала життя людей голодом
У 1920-х роках минулого століття Україна систематично переживала голод. Новостворені колгоспи були неефективні, а зерна радянська влада вимагала здавати щораз більше.
Невеличка частка хліба – за кордон, але переважна більшість – до Російської Федерації. Та справжній геноцид Сталін влаштував у 1932 – 1933 роках.
Архіви відкрили лише у 1990-х. Вітчизняні науковці твердять: Україні мстились за вільнодумство та спротив.
Зерно у селян забирали з вересня по листопад 1932-го.
Покарати могли за зернинку, нібито вкрадену на полі. У народі це називали законом про 5 колосків. Сісти за це можна було щонайменше на 10 років. Українців посадили десятки тисяч. Часто – це були навіть малі діти.
Дивіться: Голодомор не відпускає: скільки поколінь відчуватимуть наслідки
З крамниць вивозили всі товари. Тобто, сіль, гас, сірники і тому подібне. В село запускалися бригади для проведення обшуків, на село накладалися штрафи.
В Україні на той час масовий канібалізм. Найбільше мруть у селах. Тіла померлих лежать просто на вулицях. На Харківщині, Полтавщині та Київщині є випадки, коли помирає кожен другий житель села.
Пік смертей – початок літа 1933-го. Хоча на вулицях вже сонце і перший врожай, селяни настільки виснажені, що здавалося б, рятівна їжа, їх убиває. Лише в червні померло мільйон людей. Врешті, жахіття минає, Сталін розуміє, таким чином можна знищити робочу силу житниці Європи.
До слова, Порошенко вшанував пам’ять жертв Голодомору.