, Відеоредактор

Саміт НАТО 2018: на що розраховувати Україні

Саміт НАТО розпочався показовим виступом військових гелікоптерів і сваркою всередині Альянсу.

Саміт на тлі численних протиріч – партнери сваряться за гроші та російський газ, утім, сподіваються  що за два дні саміту, 29 країнам вдасться знайти спільну мову.

Порушник спокою знову Трамп. Із самого ранку він розповідав: його дуже любить генсек Альянсу, бо США витратили на НАТО 40 млрд зелених за рік. А більше не любить ніхто, але йому – байдуже. Це закид у бік Німеччини, яка не каже жорсткого “ні” Північному потоку-2 – тобто газопроводу в обхід України.

 

Дональд Трамп: Німеччину повністю контролює Росія. Тому що 60 – 70% енергії йдуть звідти – з нової труби, і на НАТО це впливає не найкращим чином.

Читайте: Трамп назвав Німеччину бранцем Росії. Що відповіла Меркель

Канцлер відреагувала миттєво: вона ні від кого не залежить.

Генсек Альянсу мирив опонентів, як міг. Він заявив: до 2024-го видатки країн НАТО на оборону сягнуть рекордних 266 млрд. З Росією діалог триватиме, хоча та дедалі більше нахабніє.

Питання, власне, України, за цими баталіями відсунулось. Принаймні, до завтрашнього засідання Північноатлантичної Ради разом із Грузією, у якої шанси на вступ оптимістичніші. Натомість Україні поки не бачити програми розширених можливостей, однак НАТО  готова допомогти грошима на лікування вояків. Дипломати ж сподіваються, що наші прагнення до НАТО визнають офіційно.

Під завісу дня, Трамп та Меркель порозумілися. Вони вийшли до преси з короткою заявою – вони поважають одне одного і готові працювати далі разом.

До слова, саміт НАТО у Брюселі: прогнози експертів і що чекати Україні.

Саміт НАТО
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка