, Відеоредактор

Шматочок України в Берліні – що треба знати

За рік виповниться рівно 30 років з дня падіння Берлінської стіни – символу Холодної війни. За цей час рештки муру стали туристичною візитівкою міста. А про роз’єднання німці згадують щораз рідше. Однак ентузіасти переконані: історія Берлінської стіни як ніколи актуальна саме сьогодні – коли в Кремлі намагаються взяти реванш після розпаду СРСР.

Для Ганса-Мартіна Флейшера Берлінська стіна – частина власного життя. 26-річним юнаком він одним із перших потрапив сюди, коли кордон несподівано відкрили.

Відтоді стіна стала для Ганса хобі. Він придбав на аукціоні одразу 4 секції муру.

Ганс зробив пінопластового двійника цієї стіни й їздить з ним по всьому світу. А в рідному Берліні його називають чоловіком із стіною. Був німець і в Україні, зокрема в Києві, Харкові та на Донбасі.

Дивіться: Королівська бригада АТО: як дівчата-парамедики рятують життя

На думку німця, на Донбасі Росія фактично зводить черговий мур – це спроба реваншу за розпад Радянського Союзу. Утім, берлінський досвід свідчить, що в цивілізаційній суперечці Кремль знову програє.

На прощання Факти ICTV залишили власні послання на стінах Ганса – і бетонній, і пінопластовій. Тож тепер у центрі Берліна є написи Слава Україні та Save Ukraine!

Вчора Факти ICTV писали, як жителі Зайцевого рятуються від ворожих обстрілів.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка