Традиції на Святвечір: які страви готують та як прикрашають домівки

Христос народився! Славімо його! Українські родини вже зібралися за різдвяним столом, аби відзначити одне із найбільших християнських свят у році. Є десятки традицій, як підготуватися до Святвечора.

До прикладу, чи знали ви, що перед тим, як сісти за різдвяний стіл, слід дмухнути на стілець, аби не потурбувати душу? Головна страва різдвяного столу  –  кутя. Кажуть, чим багатша вона буде – тим краще наступного року житимуть господарі.

На Святвечір традиційно готують 12 страв, стільки ж  апостолів. І усі мають бути пісними. Голубці у цей день готують не з м’ясом, а тільки з тертою картоплею. Не обходиться і без вареників. Щоб жили господарі в достатку, як вареники в сметані.

Читайте: Афіша на Різдво 2019: куди піти у Києві

А ще у домі не можна сваритися. Традиційно до хати несуть 2 снопи сіна: трохи розкладають під скатертину, решту – під стіл. Це ніби ясла, у які поклали новонародженого Ісуса.

У Святвечір вдома має обов’язково горіти свічка, яка мов сонце, дає життєдайну силу. Гасити її не можна. На почесному місці у хаті біля образів  – дідух – сніп жита чи пшениці.

У перший же день Різдва Україна заколядує: молодь віншуватиме і прикликатиме у домівки удачу на увесь рік. А попереду ще 2 тижні святок, які завершаться аж на Водохреще.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, як колядувати на Різдво.

Різдво 2019
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Ad
Помилка в тексті
Помилка