Український ланч у Давосі 2017: головні тези спікерів
Майбутнє України у мінливому світі – головна тема Українського ланчу у Давосі, організованого бізнесменом та меценатом Віктором Пінчуком.
За правилами Всесвітнього економічного форуму у Давосі журналісти могли бути всередині засідання, але не дозволялося знімати і цитувати спікерів.
Учасники розповіли про свої враження, а саме – великі побоювання були щодо Дональда Трампа, який стане президентом США вже завтра, особливо щодо його можливої дружби з Кремлем і тим, що Путін можливо запропонує угоду – мовляв, зніміть з Росії санкції, а Кремль тоді піде з Сирії.
Але екс-міністр оборони США Роберт Гейтс спростував ці чутки. Він дуже багато спілкується з оточенням Трампа і про його вплив говорить той факт, що саме він порадив Трампу пана Тілерсона на посаду держсекретаря.
Колишній міністр оборони США розповів, що оточення Трампа дуже реалістичне, це дуже розумні люди і вони розуміють загрозу з боку Кремля і про ніяку торгівлю з Путіним не може йтися. Окрім того Республіканська партія, велика частина фракції у сенаті і Конгресі – виступають за те, щоб санкції тривали, і взагалі – щоб надати Україні зброю.
Ще один топ-спікер – екс-прем`єр Великобританії Девід Камерон говорив, що не можна знімати санкції проти Росії і Україна надзвичайно важлива для Заходу. Водночас він підкреслив, що Україна у свою чергу повинна проводити реформи та боротися з корупцією.
Дивіться: Давос-2017: аналіз глобальних викликів, Кришталевий приз, Український ланч
Обговорювали також заяви Трампа про те, що необхідно зменшити роль НАТО. Водночас учасники Українського сніданку заявили, що нині у час політичної турбулентності, коли багато військових викликів, відбуваються теракти – роль НАТО збільшиться. Альянс захищатиме як своїх членів, зокрема і Україну.
Дуже важливо, що виступали українські політики, представники різних політичних сил. Їхні думки будуть почуті у Вашингтоні та Європі, – розповідає Віктор Пінчук.
Український сніданок власне був створений заради того, аби українські та західні політики зустрічалися і обмінювалися думками про найголовніші виклики сучасності.
Нагадаємо, Швейцарія пообіцяла Україні €100 млн допомоги.