Статті

Вступати чи не вступати. Що дає диплом магістра і кому варто вчитися додаткові 2 роки

В Україні вже три роки бакалаврат офіційно – повна вища освіта. Магістр – це науковий ступінь. Втім, люди й досі мають розпливчасті уявлення про різницю між цими званнями.

За 2 роки навчання на магістратурі студенти пишуть наукові статті, проходять викладацьку практику та захищають дипломну роботу. Однак нині більшість привабливих вакансій не вимагають наявність диплома магістра.

4 аргументи, навіщо вступати до магістратури: якщо плануєте пов’язати життя з академічною діяльністю, якщо на магістратурі є можливість поїхати за обміном; якщо плануєте йти в державні органи, політику чи на посаду, де однією з вимог до кандидата є наявність диплома магістра; або ж – щоб ухилитися від військової служби.

У рекрутинговому агентстві запевняють: приватні компанії-роботодавці за кількість дипломів не доплачуть, а от практичні навички на розмір зарплати можуть вплинути суттєво.

Дивіться: Зарплата вчителя без досвіду буде від 6,5 тис. грн. –  новий закон про освіту

Для роботодавця людина зі ступенем магістра – це не лише працівник, який потенційно має більше знань, а ще й людина, яка присвятила достатньо свого часу власній освіті і розвитку. Вона готова вкладати сили й отримувати результат, а це вже дуже цінується.

До слова, українські студенти створили космічну орбітальну станцію.

Вища освіта
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка