Як не витратити в магазині зайвого і які хитрощі використовують продавці
Українці проїдають майже половину своє зарплати. І водночас щороку викидають у смітник 7 млн тонн продуктів. В той час як у деяких європейських країнах на харчі мешканці витрачають 10 – 15 % доходів. За цим показником у світі визначають рівень життя. І наша країна вже на межі чорного списку разом з Кенією, Алжиром та Пакистаном. Купити всього і чим побільше – психологія багатьох покупців. Дехто не може втриматися перед знижками, а хтось звик запасатися наперед.
Олена називає себе продуктовим шопоголіком. Бо змітає товари з жовтими цінниками. Середній чек закупок – кілька тис. гривень на тиждень. Але чверть продуктів родина викидає. Такі об’єми просто не встигають з’їдати.
Щороку українці викидають на смітник майже 7 млн тонн продуктів. Та, попри це торговельні мережі фіксують, що люди почали купувати ще більше.
За даними Держстату, на харчі українці витрачають половину зарплати, це у середньому три з половиною тис. грн. Пристрасть до покупок хтось пояснює радянським пережитком, коли магазини були порожні. А от фінансист Сергій упевнений: українці просто не мають культури споживання.
Дивіться: Понюхайте, перш ніж викинути: чому у Норвегії модно їсти прострочені продукти
Змушують худнути наші гаманці власники магазинів та їхні маркетологи.
Три за ціною двох і товари з подарунками.
Акції стимулюють нас купувати непотріб. А от продукти першої необхідності – хліб, молоко, крупи розкидані у різних кутках, аби ви обійшли всі ряди супермаркету. І ще рух у магазинах завжди проти годинникової стрілки. Тож щоразу справа у полі зору – найдорожчі продукти.
Фахівці радять, перед закупками складати список необхідного, не ходити в магазин голодними, мати при собі обмежену кількість готівки і завжди пам’ятати – зайве з’їдає ваш бюджет.
Факти ICTV раніше писали про те, як у Швеції рятують майже зіпсовані харчі.