ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Символ свободи та миру: що думають німці про падіння Берлінської стіни

Падіння Берлінської стіни сталося 30 років тому – для німців і для решти світу це падіння стало символом свободи та миру. Адже за той час, поки мур стояв, тисячі людей намагалися його перетнути, ризикуючи своїм життям.

В Німеччині почалися народні гуляння, а самі німці діляться власними думками щодо цього дня.

– Я дуже вдячна, що ця стіна впала. Що наша країна об’єдналася. Найважливіше, що стіна впала не лише фізично, а й між людьми та їхніми поглядами. Я вдячна, що сьогодні живу в країні, де є свобода слова і демократія, – говорить мешканка Берліну.

– 9 листопада змінило історію не лише Німеччини, а й цілої Європи. Падіння стіни ознаменувало зміну епохи, кінець комунізму. Того дня панувала неймовірна атмосфера єднання. Я цього не забуду ніколи. Найкращий день для Німеччини, – зазначив активіст Мартін Фляйшнер.

Читайте: Падіння Берлінської стіни: як відзначать дату в Німеччині та цікаві факти

Вшанувати пам’ять загиблих під час тих подій приїхала канцлер Німеччини Ангела Меркель. Вона відвідала каплицю примирення, побудовану на фундаменті церкви, зруйнованої соціалістичним режимом. Канцлер закликала Європу захищати свободу та демократію, які дедалі більше піддаються нападам.

– Берлінська стіна – це історія, яка вчить нас, що будь яка стіна, яка виключає людей і обмежує свободу, не така вже й висока або довга, щоб її перетнути. Це справедливо для всіх нас – Сходу та Заходу, – зазначила Ангела Меркель.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, що Google випустив дудл з нагоди 30-річчя падіння Берлінської стіни.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка