Як працюють та скільки заробляють українські лікарі у Чехії

Лікарня на Буловці – одна з найбільших у Празі. Та чеських медиків там не вистачає. Вони масово їдуть працювати до Німеччини і Австрії. Втім, вакантними місця довго не лишаються – їх займають українські фахівці.

Наталія Волкова – патологоанатом. Спеціалізацію, вказану в українському дипломі, довелось у Чехії підтвердити. Скласти тести, пройти піврічну практику та  отримати дозвіл на роботу з міністерства. Поки жінка на практиці.

Працювати там легше ніж в Україні. Завдяки страховій медицині можна призначити пацієнту всі необхідні обстеження, навіть дорогі. Житло і харчування обходяться недорого. Поруч з лікарнею гуртожиток. Щомісяця  – 500 крон. А ось зарплати в лікарів-початківців невисокі – майже 20 тис. крон, або 22 тис. грн. Та з часом медики можуть розраховувати на бонуси.

Читайте: Більше €1 тис. на місяць! Які умови роботи в Чехії та чому українці в тренді

Валентина Дуда теж з України. Працює медсестрою. Молодший персонал має більшу зарплату за лікаря, бо працюють іноді цілодобово. Та навіть там медсестр катастрофічно не вистачає. Одне відділення через нестачу кадрів досі закрите.

У лікарні вже працюють 33 українських лікарі. Ще вакантні 250 посад. Аби привабити більше українців, міністерство охорони здоров’я спрощує процедуру складання іспитів.

У вітчизняному міністерстві про відтік кадрів з України знають, але мають план приборкання трудової міграції. Зокрема, запровадження програми для молодих лікарів, кращі соціальні та побутові умови праці та найголовніше – збільшення зарплати, яке обіцяють з квітня 2020-го. Саме тоді має запрацювати нова система фінансування медзакладів, коли гроші йтимуть за пацієнтом.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, що Чехія змінила правила видавання робочих карт українцям.

Заробітчани, Робота за кордоном, Чехія
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка