Як у світі карають корупціонерів і хабарників
Це колишня очільниця Південної Кореї. Її під конвоєм заводять до зали суду. Суд засуджує її до 24 років за гратами та 18 млрд вон штрафу.
Поліція почала копати під президента через занадто тісну дружбу з її подругою. Жінка не просто приятелювала з главою держави, а наживалася на цьому. Не обіймаючи державної посади, почала вимагали гроші у великих компаній – в обмін на політичне заступництво.
Подруга очільниці отримала мільйони доларів, нібито, на діяльність некомерційних організацій, а фактично тратила на себе і купалася в розкоші. Корейці були обуреними такою дружбою, вийшли на демонстрації з вимогою відставки президента. І нині вирок оголошували в прямому ефірі.
Президента Пак Кин Хе мав би навчити гіркий корупціний досвід її попередників. Долі керівників Південної Кореї – не позаздриш. Більшість лідерів закінчували своє президентство за гратами і часто саме через корупцію, декого зміщували з посади шляхом військового перевороту.
Дивіться: 250 авто на 1 паркомісце: де паркуватися у Києві, аби уникнути штрафів
Звинувачення в корупційних скандалах не дають спокійно спати й останнім двом екс лідерам Бразилії. Верховний суд країни видав ордер на арешт колишнього президента країни – Луїса Інасіу Лули да Сілви.
72-річного політика засудили до 12 років позбавлення волі за звинуваченням у корупції, однак дали йому можливість добровільно здатися поліції протягом 24 годин. А все через головний скандал десятиріччя.
Виявилося, державна нафтова компанія платила мільярди доларів хабарів майже всім урядам Південної Америки. Президент Бразилії як подарунок отримав розкішну вілу і 700 тисяч доларів. Бразильці теж мітингували і задоволені вироком.
Наступна в черзі у тюрму – наступниця і попередня президент Ділма Русеф. Хоча вона і відкидає всі звинувачення.
Після відсторонення Русеф, Бразилію очолив Мішел Темер. Однак і йому вже висунули підозри в корупції.
До слова, Саркозі висунули звинувачення у корупції.