ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Як вберегти свої голосові зв’язки: 8 порад

16 квітня світ відзначає День Голосу. Аби показати – наскільки голос важливий у нашому повсякденному житті. Ми над цим не замислюємось, а ви спробуйте бодай день помовчати.

Правильне дихання, вправи для гортані, хороший сон і не більше трьох годин постійного навантаження на голосовий апарат. Це – першочергові вимоги для збереження голосу.

Але дотримуватися їх майже неможливо.

А ще – не можна гарячого, холодного, гострого. А головне – берегти себе від вірусів та простуди.

За підрахунками фахівців, третину людей земної кулі годує голос. Це стосується не лише вокалістів чи теле- й радіоведучих. Тут і диспетчери, і, звісно ж, вчителі. Вони – найчастіше звертаються за допомогою до медиків. Передусім, через гостре або хронічне перенапруження голосових складок.

Дивіться:  Реанімація замість “ефекту крил”. Як енергетики впливають на організм

Артисти ж часто навіть страхують свій голос. В Україні, приміром, першою свій голос на початку двотисячних застрахувала Таїсія Повалій. Світовий же приклад – це Марлен Дітріх. Свого часу страхування голосу на мільйон доларів було фантастичним.

До слова, дослідники з Університету Берклі (Каліфорнія) винайшли унікальний пристрій для ін’єкцій без голок – ліки просто всмоктуються в організм людини.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка