, Відеоредактор

Як знайти роботу після звільнення з тюрми

Повернутися до нормального життя, знайти роботу та знову побачити своїх дітей. У Харківській області працює центр реабілітації жінок, які відсиділи строк за гратами.

Це єдиний в Україні центр, що працює за європейською програмою реабілітації за підтримки шведського уряду. За шість років тут побували понад дві сотні жінок.

Доглядати за домашніми тваринами Світлана навчилася тут, у центрі реабілітації для колишніх ув`язнених, і саме це після дев`яти років колонії допомагає їй вижити. За грати жінка потрапила у 25 років, за вбивство.

Днями своє невеличке кроляче господарство жінка передала напарниці – в центрі можна бути до шести місяців, термін Світлани сплив. Жінка знайшла роботу в місцевого фермера, тепер, каже, точно забере сина і хоча б раз у житті побачить море.

Галина не хоче показувати обличчя – важко розпочинати нове життя з тавром «колишня ув`язнена».

Сьогодні вона чергова по їдальні – каже, забула навіть як варити борщ – треба всьому вчитися знову.

Тут жінці допомогли відновити документи, і днями вона вперше отримала пенсію.

Дивіться: Насірова випускають із СІЗО: перші кадри

Реабілітаційний центр розташований у селищі Краснопавлівка Лозівського району – тут одночасно можуть жити не більше 18 жінок із 10 колоній України. Мешкають по троє в кімнаті, у кожному боксі – душова, туалет. Є кухня, їдальня та пральна кімната.

Ще на початку проекту шведи попередили – у разі успішних показників центр передадуть під опіку українського уряду. На останній сесії облради на базі центру створили комунальне підприємство – з бюджету платитимуть за комунальні послуги та зарплати соціальним працівникам.

Нагадаємо, вчені із США створили унікальну методику реабілітації після інсульту.

тюрма
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка