, Відеоредактор

Як звести будинок, аби менше сплачувати за опалення та електроенергію

Заощаджувати на електроенергії та опаленні бажання кожного. Як це зробити обговорювали протягом Active House Days в Мистецькому Арсеналі. Архітектори та інженери впевнені, майбутнє за будівництвом активних будинків. Енергії такі виробляють більше, ніж споживають.

В Мистецькому Арсеналі зібралися понад тисяча експертів: архітектори, дизайнери, будівельники та ріелтори, обговорювали активний дім.

Активний дім функціонує за рахунок зеленої енергетики. Сонячні модулі, вітрові турбіни та тепловий насос роблять будинок автономним. А ще дім виробляє енергії більше, ніж потрібно мешканцям. Залишок можна продавати в мережу, чи зберігати в акумуляторах.

Дивіться: Еко-відпочинок у Греції: ціни 2018 та як дістатись

Фундамент будинку виготовляють зі сталі. На відміну від бетону він не потребує усадки. Ззовні та зсередини його покривають гарячим цинком, це перепона для іржі.

Вікна розміщують переважно на південному боці, а склопакети встановлюють енергоощадні. На одній зі сторін напилення, що направляє більше сонячного тепла в приміщення. Тож взимку можна заощадити на опаленні. А щоб влітку зекономити на кондиціюванні, є сонцезахисні системи. Фасадні жалюзі та ролети знижують температуру в середньому на 7 градусів.

На виставці представили найкращі проекти активних будинків з усього світу. Перший побудували в Данії. За підрахунками технологія окупається за 30 років, попит є і в Україні. Адже за системою активного дому можна не лише будувати, а й реконструювати старі будівлі.

До слова, символ нового Донбасу. Як працює єдиний у СНД завод з виробництва вітряків.

Мистецький Арсенал
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Ad
Помилка в тексті
Помилка