, редактор стрічки, журналіст, оглядач

Захищено Червоною книгою! Як врятувати зникаючі рослини

Попри заборону – торговці червонокнижними пролісками вже розгорнули свій браконьєрський бізнес. У підземних переходах, біля  станцій метро, на  узбіччі доріг, або  просто на перехрестях між машинами – продають  перші вісники весни. За букетик правлять 50 грн. Та щойно  бачать камери – тікають геть.

Тікають, бо добре знають: за зірвані червонокнижні  первоцвіти  штраф до 3,5 тисяч гривень. Плюс за кожну  квітку треба заплатити компенсацію. Так, за черемшу або як ще її називають цибулю ведмежу – 62 грн, за крокуси та підсніжники в залежності від виду від 49 до 62 грн, за сон-траву – від 37 грн за квітку. Тож, один невеличкий букетик може влетіти в добру копієчку. Та бояться шрафів далеко не всі.

Читайте: Як зберегти зрізані квіти – 5 порад.

Штрафи та постійні рейди – вдвічі зменшили об’єми стихійних продажів зникаючих квітів. Але проблему не вирішили. Екологи б’ють тривогу – щороку в Україні вирізають близько 20 млн первоцвітів.

Квіти зникають не лише через людей, які їх нищівно зривають в промислових об’ємах. Відповідальні й покупці. Бо якби не було попиту – не було б і пропозиції.

Везуть першоцвіти до Києва з Карпат, до анексії Крим – з півострова, також з Черкащини – там найбільша популяція в Європі підсніжника складчатого білого.

Раніше Факти ICTV писали, що в Африці леви з’їли браконьєра.

Браконьєри, підсніжники, Червона книга України
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Ad
Помилка в тексті
Помилка