, Відеоредактор

Закарпатська стратегія. Як бійці АТО плутають бойовиків

Для багатьох війна вже стала звичною частиною життя. Із року в рік разом із побратимами армійці захищають схід України. І навіть святкують на позиціях ювілеї. Зокрема 128-а гірсько-піхотна бригада – відзначає 95-ту річницю.

Цей підрозділ один із небагатьох, який фактично не залишав зону АТО. В лютому 2015 до останнього тримали Дебальцеве, а нині служать серед териконів під Горлівкою.

Боєць на псевдо Шайтан може про кожен епізод служби писати книжки, зізнається чоловік. Щоправда, події зими 2015 року згадувати особливо важко. Про вихід із Дебальцевого Шайтан воліє забути.

Та нині у бригади вже інше завдання. Підрозділ дислокується поблизу Горлівки, де краєвиди надто схожі на закарпатські.

Більшість бійців у підрозділі із Закарпаття, тож часто використовують свій діалект під час переговорів по рації, аби заплутати ворога.

Дивіться: Видно, що людина не з городу чи шахти, а роками воює – бійці АТО про бойовиків 

Самі військові жартують, після таких переговорів в новинах бойовиків починаються панічні розмови про приїзд на передову натівських легіонів з Польщі, Угорщини або Словаччини.

Саме під час боїв за Дебальцеве військові переходили на закарпатську мову, аби позбавити ворога інформації про пересування техніки та особового складу підрозділу.

95-ть років підрозділу бійці зустрінуть на передовій. Та обіцяють рідному Закарпаттю – цей край війни ніколи не побачить.

До слова, вчора Факти ICTV писали, як бійці АТО описують перемир’я.

Горлівка
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка