, Відеоредактор

Зелені тарифи: як встановити домашню сонячну електростанцію

42 панелі потужністю 250 ватт кожна. Три роки тому встановлення 10-ти кіловатної домашньої електростанції В’ячеславові Загурському коштувало 16 тис. доларів. Чоловік підійшов до справи професійно. Він вже рахує прибутки. Для цього в телефоні має спеціальний додаток.

На даху помешкання В’ячеслав встановив ще й колектор. Пристрій також акумулює сонячне тепло, натомість – підігріває воду та частково систему опалення. Вакуумний колектор доволі дорогий, 3 тис. євро. Термін окупності такий як у панелей.

Накопичену енергію сонця в загальну мережу чоловік не продає, зберігає в акумуляторах. Та використовує для власних потреб. Та справжнім експериментом є 2 вітряки.

Дивіться: Як звести будинок, аби менше сплачувати за опалення та електроенергію

Вітрогенератори, сонячні панелі чи колектори – недешеві  інвестиції. Термін окупності від 5 і більше років, бо в Україні один із найвигідніших зелених тарифів у Європі. Домашня сонячна електростанція в 10 кВт коштуватиме орієнтовно 10 тис. доларів. Держава дозволила встановлювати навіть 30-ти-кіловатні станції. Аби підключити таку систему до загальної електромережі слід звернутися до обленерго. Лише на Прикарпатті на альтернативних джерелах – чотири сотні домогосподарств. Це вдвічі більше, ніж торік.

До слова, як не платити за гарячу воду: домашня станція з переробки сміття за $5 тис..

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Ad
Помилка в тексті
Помилка