
Кремль змушений піти на виконання трьох пунктів Мінських угод по Донбасу.
Такий крок необхідний, оскільки крах економіки Росії і низькі ціни на енергоресурси не залишають вибору Путіну.
Про це йдеться у звіті приватної американської аналітично-розвідувальної компанії Stratfor, повідомляє 4 квітня Апостроф.
Зазначається, що президент РФ Володимир Путін для скасування західних санкцій може піти на поступки в реалізації, як мінімум, трьох пунктів Мінська-2. Мова йде про зниження інтенсивності бойових дій на сході України, доступ міжнародних спостерігачів до українсько-російський кордон, а також про зміну центрів впливу у так званих “ДНР” і “ЛНР”.
– Останні події дають підстави вважати, що у Москви, Києва та Заходу з’явилася можливість для значного прогресу в переговорах з врегулювання конфлікту в Україні, — йдеться у звіті.
На думку американських аналітиків, підставою для такого висновку став вивід Росії свого військового контингенту з Сирії, в результаті якого почалися активні переговори між Москвою і Вашингтоном. При цьому темою дискусій дипломатів є не тільки Близький Схід, але й Україна.
– Росія стає все більш зацікавленою у поліпшенні клімату для переговорів щодо української кризи. У липні Європейський союз буде переглядати економічні обмежувальні заходи щодо РФ. А з урахуванням того, що низькі ціни на енергоресурси сильно б’ють по російській економіці, Москві дуже б хотілося припинення санкцій. Тому що вони обмежують її торгівлю та інвестиційні можливості у відносинах із Заходом. Через бажання Кремля скоротити чисельність військового персоналу в Сирії і включитися в переговори по закінченню громадянської війни в державі Москва може застосувати таку ж стратегію в Україні, — йдеться в документі.
– Український театр (бойових дій, — Ред.) безпосередньо зачіпає інтереси національної безпеки РФ. Тому він набагато важливіше для Москви в стратегічному сенсі. Так, Кремль може значно пом’якшити свою позицію на переговорах щодо ситуації в Україні, щоб домогтися поступок з боку Заходу, — зазначають у Stratfor.
На думку фахівців Stratfor, пом’якшення позиції Москви щодо Донбасу можливе відразу за декількома пунктами: зниження інтенсивності бойових дій на сході України, доступ міжнародних спостерігачів до українсько-російського кордону, а також зміна центрів впливу на окупованих територіях Донбасу.
Читайте: Путін відмовив Обамі (ВІДЕО, ОНОВЛЕНО)
Зазначимо, Росія зараз в набагато гіршому стані, ніж під час кризи 2009 року, тому Заходу не варто розглядати її як рівноправного гравця на світовій арені.