Натівська система харчування: причина скасування (ВІДЕО)

Навчають по-європейськи, харчують по-українськи. Натівські стандарти харчування в українському війську не прижилися.
Макарони та крупи замість різотто , шашликів та езотичних фруктів. Вже місяць як кухарі академії сухопутних військ не годують курсантів за натівськими стандартами.
– Більше круп зараз. З меню було викинуто фрукти, йогурти, випічку, ковбасу, – розповідає завідувач з виробництва Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана П. Сагайдачного Лілія Прут.
Довелося відвикати й від салатів зі свіжих овочів. Тепер тут раді звичайній капусті чи консервації. Та навіть квашені огірки в академії змушені ділити на порції.
Читайте: Армійські будні для школярів: як виховують патріотів
Позбавили курсантів й десерту. Яблука, банани, ківі – замінили вітамінами в драже.
– Нам приходить грошова зарплата 200 гривень, і ми собі за них купляємо поїсти щось. Сьогодні купив йогурт, щоб збагати свій обід, – розповідає курсант Вадим Одуд.
Не змогло дотриматися своєї обіцянки Міністерство оборони. Хоча натівську систему харчування у деяких військових частинах ще у вересні рекламував міністр Степан Полторак.
Та постачальника, який міг би прогодувати 1000 курсантів, витративши на кожного не більше півсотні гривень на день, поки не знайшли.
Дивіться: Кожен п’ятий бойовик в армії сепаратистів – дезертир
У Міністерстві оборони телефоном пояснили, профільний департамент конкурс серед постачальників ще навіть не оголосив, бо визначаються з сумою.
– Комітет конкурсних торгів в Міністерстві оборони повинен прийняти рішення про початок процедури. Я так розумію, що зараз вони намагаються перерозподілити кошти. Процедура не почалася і, на жаль, в частинах, де йшов експеримент зараз усе стоїть на паузі, – коментує ідеолог проекту реформування продуктового забезпечення в Міністерстві оборони України Діана Петреня.
Харчувалися по-домашньому майбутні офіцери всього сім місяців. За розрахунками НАТО кожен курсант на добу має отримувати три тисячі кілокалорій, щоб витримувати фізичні навантаження. Та тепер доведеться тренуватися й натщесерце.
Нагадаємо, авіацію медично-санітарного призначення презентували у п’ятницю на Київському авіаремонтному заводі.