Укр Рус
, Директор департаменту інтернет-проектів Starlight News

Дорога до озера Синевир сповзає у прірву (ВІДЕО)

Дорога до озера Синевир сповзає у прірву (ВІДЕО)

Дорога на Закарпатті  до найвисокогірнішого озера України Синевир просто відлякує туристів, їхати туди небезпечно. Її  тут взагалі не ремонтували останні сім років.

З селища Межигір’я до перлини Карпат, озера Синевир – всього 30 кілометрів. Однак здолати їх надзвичайно важко. Гірська дорога вражає не мальовничими краєвидами, а нагадує смугу з багатьма перешкодами. Бувалі мандрівники з жахом згадують поневіряння розбитим вщент шляхом.

На Синевирському перевалі дорога сповзає у прірву. Нещодавно тут впала бетонна підпірка – не витримала натиску гір. Цим опорам майже півстоліття. Їх жодного разу не ремонтували. Екскурсоводи скаржаться: на шлях до казкового озера витрачають надзвичайно багато часу.

Зараз дивляться

Читайте: У Миколаєві школярів і туристів залучили прибирати сміття з користю

Проблема тут і з транспортом. Бо такими ямами та вибоїнами ніхто не хоче везти туристів.

Озеро Синевир – найвисокогірніше в Україні. Тут неймовірна природа, кришталево чиста вода і свіже повітря. Щороку його відвідують тисячі мандрівників.

Місцева влада туризм називає пріоритетною галуззю. Але за чверть століття трасу до закарпатської родзинки так ні разу капітально і не ремонтували. Та вже цього літа це обіцяють зробити.

– Здебільшого ми не мали коштів, щоб збудувати цю дорогу. Незабаром ці всі проблеми знімуться. І туристи поїдуть дійсно європейськими дорогами, – коментує голова Міжгірської районної ради Василь Щур.

Дивіться: Чому в Україні катастрофічна нестача медсестер – спецрепортаж

Дорога до озера – державного значення. Проходить через територію Національного парку Синевир. Відремонтують її за гроші з державного, обласного та місцевого бюджетів. Уже виділили півтора мільйона гривень на відновлення підпірної стінки на перевалі. Ще вісім мільйонів підуть на капітальний та ямковий ремонт.

Новій дорозі тішитимуться й місцеві. Якщо шлях на перевалі не укріпити, відрізаними від світу можуть залишитися десять тисяч селян.

До речі, на Закарпатті живе унікальна родина. Подружжя із села Павлове взяло на виховання 67 дівчаток.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка