PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Анна Солощенко
Автор: Анна Солощенко

10 причин звернутися до кардіолога, поки здоровий

Ви думали, що до кардіолога звертаються лише старі бабусі, у яких болить серце та які безперервно п’ють корвалол? А може дідусі, у яких інфаркт чи високий тиск? Але це не так. Такі пацієнти останні роки рідкість для кардіолога.

Я вже 17 років працюю в інфарктному відділенні і з кожним роком їх все менше. Хто ж приходить їм на заміну? Молоді чоловіки і жінки з інфарктами, гіпертонією та іншими серйозними проблемами з серцем.

Тільки за останні два місяці я лікувала інфаркт в 29 років, в 33 роки та в 36. Інфаркти після 40 стають, на жаль, рутиною.

Здоров'я серця

Більшість людей вважає, що кардіолог – це лікар, який лікує хвороби серця. Поки нічого не болить і не турбує, йти непотрібно. А ось коли заболить, можна прийти до кардіолога, він дасть таблетку і все пройде. А якщо не дасть – значить погано вчився або грошей багато хоче, жадібний.

Ось, що я вам скажу. Кардіолог – це лікар, який може багато. Лікувати хвороби серця для кардіології – це лише вершина айсберга, при цьому невидимим для очей залишається багато чарівництва.

А ось чарівної пігулки, від якої все пройде, якщо людина звернулася занадто пізно, у кардіолога немає. Не придумали ще.

Пізно – це коли вже щось болить або непокоїть. Коли високий тиск або аритмія. Коли судини забиті бляшками, а їх ніяк не можна почистити, хоча інтернет то стверджує зворотне.

Дуже раджу йти до кардіолога відразу після 35 років, коли нічого навіть не болить та все добре. Щоб все так і залишалося.

10 причин, чому варто звернутися до кардіолога, хоча насправді їх набагато більше

По-перше, в 2015 році з 56,4 млн смертей в усьому світі інфаркт та інсульт забрали 15 млн життя (останні 15 років і до цього дня вони на першому місці).

По-друге, в Україні третина людей помирає у віці до 65 років (33,4% в 2016 році).

По-третє, за даними ВОЗ, 30% випадків смертей від ССЗ в світі передчасні.

По-четверте, 2/3 таких випадків можна уникнути завдяки первинній профілактиці.

Первинна – коли ще немає ніяких скарг та симптомів. Коли вони з’являються – це вже вторинна профілактика, і вона працює далеко не так ефективно. При цьому  потрібно довічно приймати таблетки.

По-п’яте, досвідчений кардіолог обов’язково дізнається, наскільки у вас великий ризик захворіти інфарктом та інсультом або померти завчасно від цих напастей.

По-шосте, досвідчений, профілактично налаштований лікар, у якого достатньо часу на ваш огляд (мінімум годину на першу консультацію) зможе скласти докладну і, головне, індивідуальну схему профілактики. Доступно і зрозуміло пояснити, навіщо все це робити та для чого.

По-сьоме, грамотний кардіолог знає, як заглянути в світ ваших судин та дізнатися, скільки їм років насправді, а не по паспорту. А заодно і розповість, як уповільнити їх старіння і не дати забитися бляшками, від яких потім всі біди, в тому числі інфаркти, інсульти, старіння та передчасна смерть.

Перші ознаки старіння жінки бачать на своєму обличчі і біжать до косметолога. Чоловіки дізнаються про початок процесу по погіршенню чоловічого здоров’я та несуться до урологів. Але кардіолог може дізнатися про все це набагато раніше і дати пораду, як уповільнити цей процес.

По-восьме, кардіолог зможе дати раду, як правильно харчуватися і займатися спортом. Ви зможете скинути вагу без шкоди для серця та судин.

По-дев’яте, кардіолог, який дружить з профілактикою, а не тільки лікує хвороби серця і судин, зможе дати чіткі рекомендації, як не набрати або скинути вагу, як запобігти передчасному старінню, інфаркту, інсульту та захистити судини. Це називається індивідуальна схема профілактики.

Читайте: Як почати Новий рік правильно: час задуматися про здоров’я саме зараз

Індивідуальна схема профілактики потрібна кожному з нас, щоб не померти завчасно. Отримати її потрібно від доктора всім після 35 років, коли ще здоровий та нічого не болить.

По-десяте, саме досвідчений і грамотний кардіолог скаже, якщо ви все це не зробите, то ніяка чарівна пігулка потім не допоможе. І ви йому вірте, а не тим, хто за помірну плату обіцяє почистити судини, а, заодно, і пристріт зняти.

Бажаю, щоб ваші мрії збувалися і ніякі хвороби не заважали насолоджуватися цим.

Автор: Ганна Солощенко, лікар-кардіолог Олександрівської лікарні, автор блогу Ваш кардіолог.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка