PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Анна Солощенко

Як розпочати Новий рік правильно: час задуматися про здоров’я саме зараз

Новий рік – це своєрідний рубіж, який ми мріємо пройти, залишивши все погане позаду і взявши із собою лише приємне та щасливе. Кожного року, добігаючи чи доповзаючи до цього умовного початку відліку, ми розраховуємо на позитивні зміни. Загадуємо бажання, розгортаємо подарунки і бажаємо щастя найближчим. Наступного ранку життя іде своїм ходом.

До Нового року лишається декілька днів, які непомітно пролетять серед передсвяткової метушні, я хочу поділитися своїми думками та планами. Звісно, мої думки крутяться насамперед навколо здоров’я та довголіття, на то я і лікар, який більшість свого життя присвятила лікуванню важкохворих людей.

Понад 16 років своєї професійної діяльності я присвятила допомозі людям з інфарктами, працюючи в інфарктному відділенні Олександрівської лікарні нашої столиці. Останні 10 років я шукала шлях, як відновити власне здоров’я. Хочу поділитися з вами своїми висновками.

По-перше, ми витрачаємо не один десяток років, щоб побудувати життя своєї мрії. Навчаємось, працюємо, досліджуємо себе та свої бажання, шукаємо особистого щастя та багато іншого. Нам 35-40 років, настає час відчути смак життя. Є час і гроші подорожувати, робити подарунки собі і близьким, виховувати дітей, насолоджуватися часом поряд із коханими, займатися улюбленою справою для душі.

По-друге, всі ми різні, тому й різні наші досягнення та мрії. Головне, щоб в наші плани не втрутилася хвороба та погане самопочуття. Для цього існує профілактика хвороб, інвалідності, передчасної смерті, втоми, емоційного та фізичного вигорання.

Саме це необхідно планувати і втілювати в життя ще на початку нашого шляху. Щоб зароблені гроші не довелося витрачати на ліки, щоб найкращі роки свого життя провести разом із коханими,  дожити до онуків та правнуків, щоб мудрість не розминулася із молодістю і активним життям. Я думаю, у кожного з нас є свої завітні Щоб.

По-третє, профілактика може розпочатися ще в животику у мами. Але найкращий час для початку – це сьогодні. Профілактику втілювати у своє життя  ніколи не рано, але іноді буває запізно. Вчасно – це коли ти здоровий, тебе нічого не турбує, немає ніяких ознак захворювання, багато сил і ідей про майбутнє.

По-четверте, іноді, коли профілактику не розпочато вчасно – необхідне лікування. Але своєчасно розпочате лікування (гіпертонії, атеросклерозу, старості) – це профілактика більш глобальних катастроф у майбутньому.

Мій девіз, як лікаря – профілактика або лікування – роби все вчасно!

По-п’яте, в нашому організмі квадратні кілометри судин, з ураження яких починається старіння та хвороби.

Перш, ніж знайти свого косметолога, жінкам варто знайти свого кардіолога. Бо косметологу з кожним роком буде все важче приховати зміни, початок яких глибоко у наших судинах.

Перш, ніж замислитися над чоловічим довголіттям, чоловіку необхідно отримати індивідуальну схему профілактики від кардіолога. В нашій уяві кардіологи лікують хвороби серця, але це не лише так. Це означає використовувати потужність цієї галузі лише на 10%.

В компетенції кардіології раніше за всіх дізнатися, в якому стані ваші судини та навчити, як зберегти їх молодими і здоровими.

По-шосте, експерти ВООЗ довели, що наше здоров’я на 50% залежить від способу життя, на 20 – від спадковості, на ті ж 20 – від стану навколишнього середовища та лише на 10 – від рівня медичної допомоги.

В який проект ви згодні вкласти гроші, сили та час? В той, успіх якого гарантовано на 50% чи лише на 10-20%? Тих, хто сподівається на успіх реформи чи розробки генетиків – чекає розчарування. На тих, хто вірить в себе та свої зусилля – успіх та досягнення мети.

По-сьоме, профілактично орієнтованих лікарів у нашій країні поки що замало. Тому одужання нації має розпочатися з кроків назустріч.

Медицина має в першу чергу ставати не більш доступною, а більш профілактичною. Люди мають звертатися до лікарів не тільки за своєчасним лікуванням, а і за схемою профілактики.

По-восьме, наразі професійної та чесної інформації про профілактику замало. Тому в 2019 році ми з вами започаткуємо блог про здоров’я та профілактику, де читачі зможуть знайти корисну інформацію, мотивацію та підтримку. Щоб власними руками здобути здоров’я та довге активне життя, тому що тільки сама людина відповідає за себе. Думаю, це хороша ідея розпочати Новий рік.

Бажаю вам, щоб наступний рік приніс нові досягнення та насолоду від процесу їх здобуття. А також здоров’я та профілактики замість хвороб та лікування. Буду рада запитанням та пропозиціям, які ви можете надіслати на мою сторінку Facebook або електронну пошту [email protected]

Автор: Ганна Солощенко, лікар-кардіолог Олександрівської лікарні, автор блогу Ваш кардіолог.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка