PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Тарас Загородній
Автор: Тарас Загородній

Антикорупційний суд в дії: чи варто чекати блискавичного розкриття справ

5 вересня в Україні почав роботу Вищий антикорупційний суд, який розглядатиме справи топ-корупціонерів.

За словами Володимира Зеленського, головне завдання цього суду – повернення громадянам України віри у те, що є справедливість.

Проте не варто очікувати від Антикорупційного суду блискавичного розкриття справ. В Україні чиновників, у яких є ресурси на адвокатів, посадити неможливо, – каже політолог та юрист Тарас Загородній.

Якщо дотримуватись Кримінально-процесуального кодексу, то всі справи будуть розвалені у судах, оскільки якість роботи НАБУ та САП досить низька. Ймовірно, перші справи Антикорупційного суду будуть виправдальними.

Читайте: Антикорупційний суд: все, що потрібно знати

Скільки справ вони зможуть закрити до кінця 2019 року – невідомо, все залежить від якості і ефективності їхньої роботи, чи почнуться судові розгляди та на скільки буде затягнутий сам процес.

Проблема полягає ще і у тому, що Кримінально-процесуальний кодекс в Україні не змінився і в ньому багато можливостей для адвоката, щоб затягнути справу.

По-перше, якщо в Антикорупційний суд і надійдуть справи, з огляду на незмінний КПК і ресурси топ-чиновників для власного захисту, вони затягнуться на невизначений період. По-друге, якщо суд винесе вирок, надійде відповідна апеляція. По-третє, у нас немає статті про незаконне збагачення.

Читайте: Антикорупційний суд розпочав роботу: чи повноцінно він працюватиме

Через погану якість слідства НАБУ багато справ, передані ВАКС, закінчаться пшиком та матимуть виправдувальні договори.

Статус Антикорупційного суду напівлегальний і, ймовірно, депутати можуть подати прохання до Конституційного суду, що ВАКС повинен бути ліквідований як антиконституційний орган.

Автор: Тарас Загородній, політичний експерт.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка