Укр Рус

Баланс Макрона, “красуня” Путіна та терпець Зеленського

Максим Крапівний, Креативний редактор програми Факти тижня

Безперечно, головним героєм зустрічі Макрона з Путіним став карикатурно довгий кремлівський стіл, який несеться мемом по всіх соцмережах.

До речі, стіл, за яким наступного дня сиділи Зеленський та Макрон, був щонайменше втричі коротшим.

Дипломатія завжди сповнена символізмом, але в цьому випадку дистанція між лідерами мала бути протилежною. Поясню чому.

Результати дводенного вояжу французького президента свідчать про більшу близькість і взаєморозуміння Москви з Парижем, аніж Парижа з Києвом.

Еммануель Макрон за два місяці до президентських виборів у тозі миротворця їде до Путіна й рятує Європу від великої війни. Так це має виглядати на міжнародній арені та в свідомості електорату. Але є одне але.

Якщо коротко резюмувати зміст меседжів Макрона після шестигодинних переговорів з Путіним, то виглядає він приблизно так: Європейському континенту потрібен новий безпековий устрій, Париж розуміє Москву і з повагою ставиться до вимог Кремля стосовно нерозширення НАТО, умиротворення Росії – прийнятний варіант.

На тлі жорсткої риторики Вашингтона, ці посили Макрона просто мед у вуха Путіну. Справа в тому, що риторика про новий баланс сил у Європі повністю вкладається в контекст кремлівської стратегії.

Ну, і вишенька на торті. Французький президент заявляє, що процес обговорення виконання мінських домовленостей має просуватися “незалежно від того тиску, який сьогодні є на кордонах України”. Фактично давши Путіну індульгенцію на насильство.

Не важко зрозуміти, чому після переговорів Володимир Володимирович очевидно був у піднесеному настрої. “Нравится, не нравится, терпи, моя красавица“, – хамовито заявив президент Росії, звертаючись до української влади стосовно виконання Мінських угод, які в разі їхньої повної реалізації зруйнують українську державність.

Наступного дня йому парирував Зеленський: “Тут важко не погодитися, Україна, дійсно, красуня, а стосовно того, що він каже, що Україна “моя” – це вже перебір”.

На тій же пресконференції у Києві Макрон заявив, що Мінські угоди – це єдиний шлях до миру.

Але ж усім зрозуміло, що проблема в тому, як Москва і Київ трактують “Мінськ”. У Кремлі кажуть, що спочатку виконання політичних пунктів, а потім безпека, на Банковій навпаки – спочатку безпека, а потім політика.

Французький президент наголосив, що в цьому контексті важливо внести певні “прояснення”, як саме виконувати “Мінськ”, щоб процес перестав буксувати.

За його словами, це може бути зроблено вже найближчими тижнями під час зустрічі Тристоронньої контактної групи.

Але, як показала практика, це неможливо. Адже Москва хоче вбити Україну, а Україна хоче вижити. Як тут знайти компроміс? Питання риторичне.

Фото: Getty Images

Володимир Зеленський, Еммануель Макрон, Росія, Україна, Франція
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка