PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Олег Саакян
Автор: Олег Саакян

Бюджет України на 2020 рік: чому так швидко внесли до парламенту

15 вересня Кабінет міністрів України подав до Верховної Ради проект бюджету України на 2020 рік.

За словами Олексія Гончарука, на його підготовку уряду потрібно півроку, проте новий Кабмін впорався за два тижні. Глава уряду додав, що з 2021 року держбюджет планують ухвалювати не на один рік, а на три.

Згідно з законом, Кабмін має подати проект держбюджету до парламенту до 15 вересня. Після цього Верховна Рада має його розглянути та ухвалити, тому новий уряд так поспішав, – говорить політолог Олег Саакян.

На жаль, впродовж багатьох років ці терміни порушувались. І тільки за часів Гройсмана та Гончарука ми бачимо вчасне подання бюджету України. Це позитивний момент.

Чому саме до 15 вересня? Для того, щоб парламент мав час допрацювати ініціативи, подані Кабінетом міністрів, внести свої правки та обговорити проект бюджету. 

Читайте: Україна востаннє планує Держбюджет лише на рік – Гончарук

Останні роки точилися дискусії щодо можливості планування бюджету України строком на три роки. Була ухвалена бюджетна резолюція, яка передбачає планування саме на такий термін.

Кабмін Гончарука діє у фарватері, узгодженому кілька років тому. Раніше планування обмежувалось бюджетним роком, проте великі проекти, проекти кооперацій між громадами обласного та національного значення не реалізовуються впродовж одного року, а потребують більшого терміну.

Для того, щоб було більш прогнозоване фінансування, потрібне планування бюджетних видатків у довгостроковій перспективі. Це важливо для інвестиційної привабливості, оскільки інвестори хочуть розуміти, у який інвестиційний клімат вони приходять.

Читайте: Держбюджет-2020: мінімальна зарплата зросте на 550 грн

По-перше, клімат формується політичною стабільністю. По-друге, правовою стабільністю. По-третє, економічною прогнозованістю.

В економіко-фінансовій прогнозованості середньострокове планування на три роки є позитивним.

Майже всі розвинені країни послуговуються п’ятирічним та семирічним плануваннями. Це не має нічого спільного з плановою економікою, де ставляться певні показники, тут йдеться про певні дороговкази, основні фундаментальні засади, які вносяться у планування подальших бюджетів на кожен рік.

Автор: Олег Саакян, політолог. 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка