PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Ілія Куса
Автор: Ілія Куса

Чехія збільшила квоти на працевлаштування: чому Європа женеться за українськими мізками

Чехія затвердила квоти залучення іноземної робочої сили на наступні кілька років.

Правила прийому працівників з-за кордону будуть спрощені з 2 вересня. Шість спеціальних програм для працевлаштування іноземних працівників будуть об’єднані у три. Для них розробили однакові правила.

Найбільші квоти затверджені, звичайно ж, для України. 19,6 тис. осіб на рік, і з вересня цифра зросте до 40 тис. осіб, – говорить експерт з питань міжнародної політики Ілія Куса.

Зрозуміло, це небагато, враховуючи потреби чеської економіки. На їхніх національних підприємствах брак 500 тис. співробітників. Тому квоти на Україну будуть і далі зростати.

Чехія вмикає свій “пилосос” і приєднується до інших регіональних країн, що викачують людські ресурси з України.

Вони щорічно втрачають €3,2 млрд через нестачу робочої сили. А цього року – €4,2 млрд. Тож їхня мотивація, думаю, зрозуміла.

Читайте: Чому українці не хочуть повертатися на заробітки

Тепер в гонитві за нашими “мізками” беруть участь практично всі наші західні сусіди (Угорщина, Чехія, Польща, Словаччина), Німеччина та Австрія. Ще повинна приєднатись Румунія. Там квоти ще не затверджені.

Цю новину можна розглядати двояко. По-перше – як свідчення того, яка талановита та затребувана у нас нація, істинно частина західної цивілізації.

По-друге – як свідчення поганого стану здоров’я держави та економіки, які не в змозі утримати божевільний відтік українців за кордон.

Це ще раз підтверджує необхідність Україні нарешті сформулювати свою державну міграційну політику вперше за 28 років незалежності і взагалі почати серйозну дискусію про те, що з цим робити.

Поки що, на жаль, питання міграції якщо і розглядається, то дуже поверхово.

Автор: Ілія Куса, експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу аналітичного центру Український інститут майбутнього.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка