PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Олександр Мусієнко
Автор: Олександр Мусієнко

Чому формула Штайнмаєра має бути виконана тільки за певних умов

18 вересня голова МЗС Вадим Пристайко повідомив про те, що він дав згоду на застосування формули Штайнмаєра для врегулювання ситуації на Донбасі.

Україні вкрай важливо відійти від запропонованих Кремлем пропозицій та наполягати на досягненні національних інтересів нашої держави під час врегулювання конфлікту.

План Штайнмаєра у тому варіанті, що пропонується Росією, не відповідає інтересам України, оскільки цією формулою, яка вже давно інтерпретується Кремлем, передбачені фактично односторонні поступки з боку України, – розповідає політичний експерт Олександр Мусієнко.

Читайте: Формула Штайнмаєра можлива за виконання всіх умов – ТКГ

Ці інтереси полягають у повному припиненні вогню, виведенні російських військ та озброєння за межі України, контролі українськими військовими лінії державного кордону. І лише після цього можливе проведення місцевих виборів на цих територіях за українським законодавством з розширеним мандатом місії ОБСЄ.

Подібні правильні пропозиції були внесені Леонідом Кучмою на зустрічі Мінської контактної групи, і такого алгоритму дій варто дотримуватись. Спочатку безпекова частина, тоді політична.

Читайте: Миротворці на Донбасі можуть з’явитися в разі невиконання Мінських угод – Пристайко

Те, що зробив Кучма – це намагання підвести формулу Штайнмаєра під українські інтереси. Тому якщо Пристайко наполягатиме на врахуванні українських інтересів та наповнить цю формулу українським змістом, про це можна дискутувати. Якщо ж це будуть російські умови під тиском, то від такого потрібно відмовлятись однозначно.

Автор: Олександр Мусієнко, політичний експерт, керівник Центру військово-правових досліджень.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка