Надто багато паніки, друзі. Не прийшов кінець світу, це не епідемія чуми, і навіть не пташиного грипу.
Відсоток смертності від коронавірусу не більший, ніж від звичайного грипу. І в рази менший, ніж від тих же серцево-судинних хвороб, від яких за рік в Україні померло 387 тис. чоловік.
З коронавірусом у зоні ризику дуже літні люди. У тих, хто не має особливих проблем зі здоров’ям – захворювання може пройти як звичайна застуда або грип. Тим паче в Україні зараз тільки троє з підтвердженим діагнозом. І заходи стримування працюють, – розповідає ведуча програми Факти Інна Шевченко.
Читайте: В Україні зафіксували два нові випадки коронавірусу
У Франції інфікованих вже більше 2,8 тис., але паніки немає. У Парижі, наприклад, дуже рідко можна зустріти людину у масці, ніхто не скуповує туалетний папір та крупи, не кидає камінням у людей на карантині і не штурмує помешкання самоізольованих. ⠀
Тут до всього ставляться розумно та спокійно. Може тому, що цілими днями на ТБ говорять про коронавірус – вчені, медики та інші фахівці детально пояснюють всі ризики.
У Франції вже усі знають, що не варто панікувати та бояться, але треба остерігатися – особливо літнім людям зі слабким імунітетом та хронічними хворобами. Тільки глухий та сліпий зараз тут не знає, що треба часто мити руки, відходити від людини з кашлем мінімум на метр і цілуватися тільки за гострої потреби. Більшість замінило традиційні поцілунки під час зустрічі на дотик ліктями або ногами.
Щодо масок – вони потрібні не для захисту тих, хто здоровий, а для стримування поширення мікробів від хворих.
Але коронавірус не особливо впливає на французький оптимізм та соціальне життя. У Парижі всі ходять на прем’єри, у театри і на вечірки – благо поки збиратися в одному місці до тисячі чоловік дозволено. Ось і попивають вино, безтурботно розмовляючи, але перед цим ретельно вимивши руки.
Читайте: Зберігаємо спокій та об’єднуємося: поради Супрун під час пандемії коронавірусу
Виходити кудись чи ні – це особиста справа кожного. Але перш ніж піддаватися страху – вивчіть інформацію, проаналізуйте, критично ставитеся до всіх чуток та страшилок і довіряйте тільки фахівцям.
Я – за здоровий оптимізм та адекватні дії.
Автор: Інна Шевченко, ведуча програми Факти.