PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Чому скорочення видобутку нафти країнами ОПЕК+ не матиме наслідків

Геннадій Рябцев
Геннадий Рябцев

12 квітня країни ОПЕК+ підписали угоду про скорочення видобутку нафти.

У травні-червні планується скоротити видобування до 10 млн барелів на добу, до кінця 2020 року – до 8 млн барелів, до 30 квітня 2022 року – до 6 млн барелів на добу.

Усі заяви, які роблять представники держав-членів ОПЕК+ та інші незалежні експортери щодо скорочення видобутку нафти впливають на ситуацію винятково інформаційно, – розповідає директор Науково-технічного центру Психея.

За оцінками фінансових аналітиків, щоб втримати котування нафти на рівні $30-35 за барель потрібно скоротити обсяги видобутку на 15-20 млн барелів на добу. Оголошене скорочення – 10 млн за барель лише на два місяці, тоді 8 млн та 6 млн – виглядає символічним, оскільки щодобово видобувається до 100 млн барелів. 

Наслідки від цієї угоди залежатимуть від того, як розподіляться квоти між учасниками, але вони будуть доволі невеликі.

Подальша динаміка котувань визначатиметься цілями інвестиційних фондів, і складається враження, що зараз стоїть завдання витіснити з біржових, валютних та сировинних ринків невеликих гравців і заробити додаткові кошти на цих коливаннях.

Читайте: Штучний інтелект, долар і нафта: несподівані прогнози на 2020 Ціни на нафту впали на 30% після розриву угоди Росії з ОПЕК Вперше з 2002 року: ціна на нафту WTI досягла мінімуму

У структурі нафтових котувань співвідношення між попитом та пропонуванням визначає лише третину ціни. Все інше припадає на притік та відтік спекулятивного капіталу великих інвестиційних, трастових, пенсійних, венчурних фондів.

Тобто, незалежно від того, скільки саме нафти надходитиме на ринок, нафтові котування можуть змінюватися у достатньо широкому діапазоні, оскільки біржі зацікавлені у їхній більшій амплітуді коливання.

Автор: Геннадій Рябцев – директор Науково-технічного центру Психея.

Теги: ,
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка